Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA LĪDZDARBOJAS PROJEKTA “SPORTS – IZAUGSMEI UN VIENLĪDZĪBAI 2” ĪSTENOŠANĀ
LSPA LĪDZDARBOJAS PROJEKTA “SPORTS – IZAUGSMEI UN VIENLĪDZĪBAI 2” ĪSTENOŠANĀ Drukāt
Pirmdiena, 08 maijs 2017 07:59

DSC-0242.sizedRīgas 4. speciālajā internātpamatskolā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas projekta „Sports - izaugsmei un vienlīdzībai 2” ietvaros, norisinājās “Sporta sadraudzības diena”, kurā septiņi LSPA rekreācijas kvalifikācijas studenti, sadarbībā ar docenti Ingu LIEPIŅU, veica brīvprātīgā darbu. LSPA studenti sacensību dalībniekiem – bērniem ar īpašām vajadzībām, uzstādīja tūrisma šķēršļu trasi, kā arī kopā sportoja, veidojot integrētās komandas, kurās plecu pie pleca atradās vairāk nekā 100 projekta dalībnieki.

24.aprīlī 4.speciālajā internātpamatskolā, norisinājās dažādas sportiskās aktivitātes – tūrisma uzdevumi, šaušana ar loku, lodes grūšana, sēdvolejbola spēle, Boccia u.c. aktivitātes.

Atklāt projektu, kopā ar vadošajiem Latvijas Paralimpiskās vienības dalībniekiem, bija ieradies četrkārtējais paralimpisko spēļu čempions Aigars Apinis, kurš pastāstīja par iespaidiem Rio spēlēs un savu ceļu uz uzvarām. Tikšanās ar čempionu uz jauniešiem atstāja iedvesmojošu iespaidu.

Projekta mērķis ir, izmantojot sportiskas laika pavadīšanas metodes, veidot iecietīgu un jebkādu diskrimināciju izslēdzošu sabiedrības attieksmi pret jauniešiem ar speciālām vajadzībām, kuri tuvākajā nākotnē uzsāks patstāvīgas dzīves. Šoreiz uzsvars projektā likts uz to, ka drīzumā visi projekta dalībnieki lielajā dzīvē būs vienā komandā.

Lai veicinātu sabiedrības saliedētību, projektā piedalās Rīgas Juglas vidusskolas skolēni, skolēni no divām Rīgas speciālajām internātpamatskolām, kurās mācās bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām un dažādām tautībām, kā arī LSPA studentu un paralimpiskās vienības atlēti.

Projektā paredzētas trīs aktivitātes - 24. aprīlī „Galvenā kopējā sporta sadraudzības diena”, savukārt maijā un jūnijā notiks „Sporta tūrisma diena” un vasaras nometne „Sporta puzle”.

Informāciju sagatavoja:
LSPA Slēpošanas katedras docente
Inga Liepiņa,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv