Uz sākumu Jaunumi Studentiem REKREĀCIJAS KVALIFIKĀCIJAS STUDENTI PILNVEIDO PROFESIONĀLĀS PRASMES KĀJNIEKU PĀRGĀJIENĀ
REKREĀCIJAS KVALIFIKĀCIJAS STUDENTI PILNVEIDO PROFESIONĀLĀS PRASMES KĀJNIEKU PĀRGĀJIENĀ Drukāt
Trešdiena, 03 maijs 2017 08:44

Kajnieku pargajiens 2017Kajnieku pargajiens 2017 130.aprīlī 3.kursa nepilna laika neklātienes un klātienes rekreācijas kvalifikācijas studenti sadarbībā ar docenti Ingu Liepiņu, studiju kursa„Āra aktivitātes”ietvaros,organizēja kājnieku pārgājienu gar jūras piekrasti. Pārgājienā piedalījās 17 dalībnieki un tika noieti nedaudz vairāk par 15 km.

Kā atzina topošie rekreācijas speciālisti: “Tā bijabrīnišķīgaiespēja pilnveidot zināšanas par rekreācijas resursu daudzveidību Latvijā,kā arī gūt praktisku pieredzi kājnieku pārgājiena organizēšanā un vadīšanā”. 

Pārgājiena maršruts sākās Vidzemes piekrastē, akmeņainajā pludmalē pie Ķurmraga bākas. Interesanti, ka Ķurmraga bāka agrāk atradusies stāvkrasta augšdaļā. Aptuveni pirms desmit gadiem bāka noslīdējusi līdz pat jūras līmenim, bet šobrīd tai neizdevās piekļūt, jo līdz ar pavasara paliem tā “ieskalota” jūrā.

Lielākā daļa pārgājiena maršruta veda gar jūras krastu – iesakās akmeņainajā piekrastē, kas pamazām pārgāja tradicionālajā smilšu liedagā ar daudzu upīšu ietekām, kurām vajadzēja pārcelties pāri ar saviem vai grupas spēkiem.

Pārgājiena laikā tika apskatīts un daļēji izstaigāts Tūjas mols. Daļēji, jo daļa no mola atrodas zem ūdens un pašvaldība aktīvi cenšas to atjaunot. Netālu no mola tika apskatīti smilšakmens atsegumi - Tūjas mazās sarkanās klintis. Noslēgumā notika visa, kas saistīts ar zaķiem, apzināšana – Zaķu grants karjers, Zaķupīte, Zaķu ciems un Zaķu iela, kā arī Latvijas dabas aizsargājamais objekts - lielais Zaķa akmens.

Pārgājienā neizpalika dažādas leģendas, spēles, aktivitātes – bāku veidošana, akmentiņu apzīmēšana, kā arī uz ugunskura vārītā gardā soļanka.

Paldies visiem pārgājiena dalībniekiem par kopā pavadīto laiku! Paldies LSPA Saimniecības daļas vadītājai Valdai Kursai par transporta nodrošināšanu.

Informāciju sagatavoja:
Nepilna laika neklātienes 3.kursa studente, pārgājiena vadītāja Svetlana Nerlo
Foto: docente Inga Liepiņa un studenti
Video: 3.kursa students Lauris Karlušas

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv