Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA APMEKLĒ SAEIMAS SPORTA APAKŠKOMISIJAS DEPUTĀTI
LSPA APMEKLĒ SAEIMAS SPORTA APAKŠKOMISIJAS DEPUTĀTI Drukāt
Trešdiena, 03 maijs 2017 09:34

IMG 5761Otrdien – 2.maijā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) pirmo reizi notika Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas izbraukuma sēde. Tās laikā Saeimas deputāti tikās ar LSPA vadību, apskatīja Augstskolas zinātniski pētnieciskās laboratorijas, kā arī tuvāk iepazinās ar LSPA darbību un aktualitātēm sporta izglītībā un zinātnē.

Tikšanās laikā Saeimas deputātus ar sporta nozares izglītības un zinātnes situāciju valstī iepazīstināja LSPA rektors Jānis Žīdens, prorektori Andra Fernāte un Juris Grants, kā arī “Erasmus+” programmas koordinators Uldis Švinks.

Jānis Žīdens deputātiem prezentēja visu līmeņu studiju iespējas LSPA, īpaši akcentējot īstenoto sporta zinātnes un veselības aprūpes studiju programmu pozitīvo mijiedarbību kvalitatīvas un darba tirgū konkurētspējīgas augstākās izglītības nodrošināšanā, kā arī informēja par Augstskolas nākotnes plāniem  un problēmjautājumiem sporta izglītības, jo īpaši treneru izglītības sistēmas, sakārtošanā un attīstīšanā.

Diskusijas laikā aktuāls bija arī jautājums par līdzsvarotu augstskolas attīstību – studiju vides uzlabošanu, sporta bāzu modernizāciju un infrastruktūras sakārtošanu, piesaistot Eiropas fondu līdzekļus, kas attīstītu inovatīvo pētniecību sporta zinātnē un jaunāko zinātnes sasniegumu integrāciju studiju procesā, kā arī celtu augstskolas konkurētspēju un dotu lielākas iespējas piesaistīt ārvalstu studentus, kam tika pausts Saeimas Sporta apakškomisijas locekļu atbalsts.

Pēc tikšanās ar LSPA vadību, deputāti paši novērtēja augstskolas pētnieciskās iespējas, apmeklējot LSPA Fizisko darbaspēju pētniecības laboratoriju, Kinezioloģijas pētniecības laboratoriju un Funkcionālās diagnostikas un fizisko īpašību pētniecības laboratoriju.

Sporta apakškomisijas izbraukuma sēdē piedalījās deputāti - Jānis Upenieks (V), Ivans Klementjevs (Saskaņa), Artis Rasmanis (ZZS), Aivars Meija (NSL) un Jānis Ruks (LRA).

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv