Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes KATRĪNA VOLGEMUTE UN AIGA DOMBROVSKA UZVAR 10.BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCES JAUNO ZINĀTNIEKU DARBU KONKURSĀ
KATRĪNA VOLGEMUTE UN AIGA DOMBROVSKA UZVAR 10.BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCES JAUNO ZINĀTNIEKU DARBU KONKURSĀ Drukāt
Svētdiena, 30 aprīlis 2017 08:04

Aiga Katrina

Piektdien – 28.aprīlī, noslēdzoties 10.Baltijas sporta zinātnes konferencei "Prakses un teorijas mijiedarbība sporta zinātnē”,  ar uzvarētāju goda rakstiem un naudas balvām svinīgi sveikti pieci labākie jaunie sporta zinātnieki, augstskolu doktoranti un maģistranti no Baltijas valstīm, kuri piedalījās konferences jauno zinātnieku darbu  konkursā. Starp pieciem uzvarētājiem divas no jaunajām pētniecēm ir Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) studentes - maģistrante Katrīna VOLGEMUTE un doktorante Aiga DOMBROVSKA

„Jauno zinātnieku pētniecisko darbu konkurss bija lieliska iespēja 23 mūsu Akadēmijas jaunajiem pētniekiem un studentiem Rīgā prezentēt padarīto darbu kompetentākajiem nozaru speciālistiem.” noslēdzoties konferencei atzīmēja LSPA zinātņu prorektors, profesors Juris Grants.

Kopumā konkursa komisija vērtēja 58 jauno sporta zinātnieku un augstskolu maģistrantu, doktorantu pētnieciskos darbus piecās tematiskajās grupās

Akadēmiskās doktora studiju programmas „Sporta zinātne” 4.studiju gada doktorantei Aigai DOMBROVSKAI pētnieciskais darbs “Augstu sasniegumu sporta vadība Latvijā (augstu sasniegumu sportistu un treneru viedoklis)” par labāko tika atzīts zinātniskā darba sekcijā par sporta vadību un socioloģiju, 6 jauno zinātnieku konkurencē.

“Vēlos īpaši pateikties LSPA docentei Signei Luikai  par atbalstu un palīdzību, ko viņa sniedza, mana darba tapšanā,” uzsvēra A.Dombrovska.

Savukārt profesionāla maģistra augstākās izglītības programma "Sporta zinātne" 2.kursa studentei Katrīnai VOLGEMUTEI pētnieciskais darbs “Psiholoģiskās sagatavotības kontrolvingrinājumu mijsakarība ar sportistu sportiskajiem sasniegumiem” par labāko atzīts sekcijā par sporta pedagoģiju un psiholoģiju, 6 jauno zinātnieku konkurencē.

“Arī es vēlos īpaši pateikties LSPA profesorei Dainai Kraukstai un profesorei Žermēnai Vaznei par atbalstu un darba izstrādes konsultēšanu, ko viņas man sniedza,” teica K.Volgemute.

Vēl 10.Baltijas Sporta zinātnes konferences konkursā  no LSPA piedalījās Irina Bogdanoviča, Gundega Ulme, Eleonora Šišlova, Gunita Tālberga, Kristīne Dzene-Lekse, Agris Peipiņš, Diāna Krafte, Igors Siminaitis, Inga Siegerte, Karina Ostrovska, Intars Nikonovs, Mārtiņš Čampa, Jekaterina Barinova, Alīna Kurmeļeva, Agris Liepa, Normunds Vārpa, Zane Šmite, Kristaps Zvejnieks, Mārtiņš Lauva un Diāna Bahvalova.

Jau vēstīts, ka no 26. līdz 28. aprīlim, Rīgā, pulcējās 200 starptautiski atzīti sporta zinātnes pētnieki, lai piedalītos 10. Baltijas sporta zinātnes konferencē "Prakses un teorijas mijiedarbība sporta zinātnē”.

Konferences mērķis ir parādīt sporta zinātnes daudzveidību, kā arī kopīgā diskusijā rast jaunas idejas un risinājumus “tilta stiprināšanai” starp sporta teorētiķiem un praktiķiem efektīvai ilgtermiņa sadarbībai, kas būtiski spēcinātu Baltijas valstu sporta zinātnes konkurētspēju Eiropā.

Konferences norises dienās prezentēti 159 zinātniski pētnieciskie darbi 5 virzienos: sporta medicīnā; fizioloģijā un bioķīmijā; augstu sasniegumu sportā; rekreācijā, fiziskajās aktivitātēs un veselībā; sporta pedagoģijā un psiholoģijā, kā arī sporta vadībā un socioloģijā.

Konferences ziņojumu temati aptver plašus un sabiedrībai aktuālus pētījumus par trenētu un netrenētu, dažāda vecuma, cilvēku aktivitātēm un veselību. Konferences dalībnieku pētījumi saistīti arī ar dažādu sporta veidu treniņu procesa aktualitātēm, jaunākajām instrumentālās pētniecības metodēm un modernāko pētniecības aparatūru sniegtajām iespējām, kā arī citām tēmām.

Šogad ar referātiem uzstājas sporta zinātnieki no 14 valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Kanādas, Portugāles, Spānijas, Itālijas, Polijas, Moldovas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas u.c..

Konferencē tika aicināti piedalīsies arī sporta praktiķi no Rīgas un citiem Latvijas novadiem, kuri iegūtās zināšanas nodos treneriem, sporta darbiniekiem un arī sportistiem.

Konferenci finansiāli atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Latvijas Izglītības fonds un Latvijas Sporta federāciju padome.

Konkursa uzvaretajas 2017Uzvaretaji konkursa 2017

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv