Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes 10.BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES IETVAROS NOTIKS PASAULĒ ATZĪTU SPORTA ZINĀTNES EKSPERTU VIESLEKCIJAS LSPA
10.BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES IETVAROS NOTIKS PASAULĒ ATZĪTU SPORTA ZINĀTNES EKSPERTU VIESLEKCIJAS LSPA Drukāt
Sestdiena, 22 aprīlis 2017 09:08

Nilsson Trudel m10.Baltijas Sporta zinātnes konferences ietvaros LSPA organizē meistarklases, kas bez maksas būs pieejamas plašam interesentu lokam, jo īpaši LSPA doktorantūras un maģistrantūras studentiem, kā arī akadēmijas mācībspēkiem. Trešdien, 26.aprīlī, ar vieslekcijām Akadēmijā viesosies  pasaulē atzīti sporta zinātnes eksperti no Kanādas un Zviedrijas, kuri runās par aktuālām sporta attīstības un zinātnes mijiedarbības tendencēm un augsta līmeņa sporta treneru darbības virzieniem. 

Trešdien, 26. aprīlī, plkst. 10.10-11.30, LSPA 205. auditorija, vieslekciju – Trenēšana un treniņš augsto sasniegumu sporta treneriem (Coaching and training of high performance coaches),  lasīs prof. Pjērs Trudels.
Pjērs TRŪDELS ir Otavas universitāti emeritētais profesors un Starptautiskās Treneru izcilības pētījumu komitejas (ICCE) priekšsēdētājs. Viņa pētnieciskās intereses koncentrējas uz treniņu un apmācību augstas efektivitātes treneriem. Trūdels ir publicējis vairāk nekā 100 pētījumus, profesionāli darbojas ar sporta organizāciju un arī treneru stratēģisko konsultēšanu.

Trešdien, 26. aprīlī, plkst. 12.00-13.20, LSPA 205. auditorija meistarklasi - Sporta attīstības un sporta zinātnes mijiedarbība (Selected examples of sport development and sport science), vadīs prof. Džonijs Nilsons.
Džonijs NILSONS  (Johnny Nilsson) ir ZviedrijasDalarnas Universitātes profesors, kā arī LSPA goda profesors, vada Dalarnas Universitātes Sporta pētniecības laboratorijas zinātnieku grupu. Viņa galvenie pētījumi saistīti ar veselības, fizioloģijas un biomehānikas jomām dažādos sporta veidos, kas tiek integrēti un plaši pielietoti treniņu procesā, pielietojotmodernāko pētniecības aparatūru.

Lekcijas notiks angļu valodā.

Jau vēstīts, ka no 26. līdz 28. aprīlim, Rīgā ieradīsies 200 starptautiski atzīti sporta zinātnes pētnieki, lai piedalītos 10. Baltijas sporta zinātnes konferencē "Prakses un teorijas mijiedarbība sporta zinātnē”.

Konferences mērķis ir parādīt sporta zinātnes daudzveidību, kā arī kopīgā diskusijā rast jaunas idejas un risinājumus“tilta stiprināšanai”starp sporta teorētiķiem un praktiķiem efektīvai ilgtermiņa sadarbībai, kas būtiski spēcinātu Baltijas valstu sporta zinātnes konkurētspēju Eiropā.

Konferences norises dienās prezentēs 159 zinātniski pētnieciskos darbus piecos virzienos: sporta medicīnā; fizioloģijā un bioķīmijā; augstu sasniegumu sportā; rekreācijā, fiziskajās aktivitātēs un veselībā; sporta pedagoģijā un psiholoģijā, kā arī sporta vadībā un socioloģijā.

Konferences ziņojumu temati aptvers plašus un sabiedrībai aktuālus pētījumus par trenētu un netrenētu, dažāda vecuma, cilvēku aktivitātēm un veselību. Konferences dalībnieku pētījumi saistīti arī ar dažādu sporta veidu treniņu procesa aktualitātēm, jaunākajām instrumentālās pētniecības metodēm un modernāko pētniecības aparatūru sniegtajām iespējām, kā arīcitām tēmām.

Šogad ar referātiem uzstāsies sporta zinātnieki no 14 valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Kanādas, Portugāles, Spānijas, Itālijas, Polijas, Moldovas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas u.c..

Konferencē aicināti piedalīsies arī sporta praktiķi no Rīgas un citiem Latvijas novadiem, kuri iegūtās zināšanas nodos treneriem, sporta darbiniekiem un arī sportistiem.

Konferenci finansiāli atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Latvijas Izglītības fonds un Latvijas Sporta federāciju padome.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv