Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes VIDEO NO 10.BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCES PLENĀRSĒDES
VIDEO NO 10.BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCES PLENĀRSĒDES Drukāt
Trešdiena, 03 maijs 2017 09:30

BSSS2017 TIESRAIDELatvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) un Baltijas Sporta zinātnes biedrība rīkoto 10. Baltijas sporta zinātnes konferenci "Prakses un teorijas mijiedarbība sporta zinātnē” ceturtdien, 27.aprīlī varēja vērot tiešraidē LSPA mājaslapā www.lspa.lv un sporta ziņu portālā www.sportacentrs.com. Piedāvājam noskatīties konferences plenārsēdes ziņotāju video ierakstus. 

Konferences plenārsēdē ar ziņojumiem uzstājas starptautiski atzīti sporta pētnieki –  profesors Pjērs TRŪDELS (Pierre Trudel) no Otavas Universitātes Veselības zinātnes fakultātes Kanādā, profesors Ābels SANTOS (Abel Santos) no Portugāles Santarem Politehniskā institūta, kā arī profesors Džonijs NILSONS  (Johnny Nilsson) no Dalarnas Universitātes Zviedrijā,kur atrodas Zviedrijas Slēpošanas federācija ar vienu no vadošajiem distanču slēpošanas centriem Eiropā.

Plenārsēdes otrajā daļā ar pētnieciskajiem ziņojumiem uzstājas Baltijas valstu sporta zinātnieki - Dr. Ausra LISINSKIENE no Lietuvas Sporta Universitātes; asociētais profesors, Jareks MJESTU (Jarek Mäestu) un profesore Aija KĻAVIŅA no LSPA.

 

OFICIĀLĀ KONFERENCES ATKLĀŠANA.

Prof. Pjērs TRŪDELS, ziņojums “Sporta treneru pilnveide: laiks būt radošiem un inovatīviem”.
Pjērs TRŪDELS ir Otavas universitāti emeritētais profesors un Starptautiskās Treneru izcilības pētījumu komitejas (ICCE) priekšsēdētājs. Viņa pētnieciskās intereses koncentrējas uz treniņu un apmācību augstas efektivitātes treneriem. Trūdels ir publicējis vairāk nekā 100 pētījumus, profesionāli darbojas ar sporta organizāciju un arī treneru stratēģisko konsultēšanu.

Prof. Ābels SANTOS, ziņojums “Aktuālās tendences sporta vadībā: darba tirgus un izglītība”.
Ābels SANTOS ir Portugāles Santarem Politehniskā institūta profesors. Viņa akadēmiskā darbība saistīta ar stratēģisko vadību, plānošanu un personāla atlasi sportā. Viņš līdzdarbojas Portugāles Valsts Nacionālajā sporta padomē. Kā eksperts, pētnieks un konsultants darbojas Portugāles paralimpiskajā komitejā, nacionālajās sporta federācijās, valsts pārvaldē, kur veic organizāciju darbības un attīstības stratēģisko plānošanu un izstrādā izglītības programmas personāla izaugsmei sportā.

Prof. Džonijs NILSONS, ziņojums “Zinātne un inovācijas sportā un fiziskās sagatavotības testēšana”.
Džonijs NILSONS  (Johnny Nilsson) ir Zviedrijas Dalarnas Universitātes profesors, kā arī LSPA goda profesors, vada Dalarnas Universitātes Sporta pētniecības laboratorijas zinātnieku grupu. Viņa galvenie pētījumi saistīti ar veselības, fizioloģijas un biomehānikas jomām dažādos sporta veidos, kas tiek integrēti un plaši pielietoti treniņu procesā, pielietojot modernāko pētniecības aparatūru.

Dr. Ausra LISINSKIENE, ziņojums “Treneris-Sportists-Vecāki, kā izglītības sistēma: uz pierādījumiem balstīta pētniecība praksē”.
Ausra LISINSKIENE 2016.gadā, Lietuvas Sporta universitātē (LSU) aizstāvēja zinātņu doktora disertāciju “Izglītības mijiedarbība starp vecākiem un pusaudžiem sporta aktivitātēs", kā arī turpina savu akadēmisko un pētniecisko darbību LSU. Viņas pētnieciskās intereses koncentrējas uz sporta treneru, sportistu un vecāku motivējošās sadarbības izpēti un pilnveidi jauniešu sportā. Kā teorētiķis un praktiķis viņa analizē jaunatnes sportā iesaistīto cilvēku grupu pielāgošanās procesus, integrējot izglītības programmas jaunatnes sportā.

Asoc.prof. Jareks MJESTU, ziņojums “Fiziskā aktivitāte un mazkustība - izaicinājumi veselībai”.
Jareks MJESTU ir Tartu universitātes Medicīnas fakultātes asociētais profesors. Viņa galvenie pētniecības virzieni ir sporta fizioloģijā. Pēdējos gados ir veikti vairāki nopietni un starptautiski atzīti pētījumi par cilvēku fiziskās aktivitātes mijiedarbību ar dažādiem veselības parametriem.

Prof. Aija KĻAVIŅA, ziņojums “Pierādījumos balstīti pētījumi par fizisko aktivitāšu indikatoriem bērniem ar un bez invaliditātes”.
Aija KĻAVIŅA ir LSPA profesore un Eiropas Pielāgoto fizisko aktivitāšu sporta federācijas prezidente. Viņas akadēmiskie pētnieciskās darbības virzieni saistīti ar pielāgotajām fiziskajām aktivitātēm un fizioterapiju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Jau vēstīts, ka no 26. līdz 28. aprīlim, Rīgā, pulcējušies 200 starptautiski atzīti sporta zinātnes pētnieki, lai piedalītos 10. Baltijas sporta zinātnes konferencē "Prakses un teorijas mijiedarbība sporta zinātnē”.

Konferences mērķis ir parādīt sporta zinātnes daudzveidību, kā arī kopīgā diskusijā rast jaunas idejas un risinājumus “tilta stiprināšanai” starp sporta teorētiķiem un praktiķiem efektīvai ilgtermiņa sadarbībai, kas būtiski spēcinātu Baltijas valstu sporta zinātnes konkurētspēju Eiropā.

Konferences norises dienās prezentēja 159 zinātniski pētnieciskos darbus 5 virzienos: sporta medicīnā; fizioloģijā un bioķīmijā; augstu sasniegumu sportā; rekreācijā, fiziskajās aktivitātēs un veselībā; sporta pedagoģijā un psiholoģijā, kā arī sporta vadībā un socioloģijā.

Konferences ziņojumu temati aptver plašus un sabiedrībai aktuālus pētījumus par trenētu un netrenētu, dažāda vecuma, cilvēku aktivitātēm un veselību. Konferences dalībnieku pētījumi saistīti arī ar dažādu sporta veidu treniņu procesa aktualitātēm, jaunākajām instrumentālās pētniecības metodēm un modernāko pētniecības aparatūru sniegtajām iespējām, kā arī citām tēmām.

Šogad ar referātiem uzstājās sporta zinātnieki no 14 valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Kanādas, Portugāles, Spānijas, Itālijas, Polijas, Moldovas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas u.c..

Konferenci finansiāli atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Latvijas Izglītības fonds un Latvijas Sporta federāciju padome.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv