Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA PIEDALĪSIES STARPTAUTISKAJĀ ZINĀTNES GĀJIENĀ, APLIECINOT NEATSVERAMO ZINĀTNES LOMU UN KRITISKĀS DOMĀŠANAS NEPIECIEŠAMĪBU MŪSDIENU SABIEDRĪBĀ
LSPA PIEDALĪSIES STARPTAUTISKAJĀ ZINĀTNES GĀJIENĀ, APLIECINOT NEATSVERAMO ZINĀTNES LOMU UN KRITISKĀS DOMĀŠANAS NEPIECIEŠAMĪBU MŪSDIENU SABIEDRĪBĀ Drukāt
Sestdiena, 01 aprīlis 2017 09:03

zinatnes gajiens 201722.aprīlī Rīgā un arī vairāk nekā 500 pasaules vietās notiks Zinātnes gājieni (March for Science), kas uzsvērs zinātnes neatsveramo lomu mūsdienu sabiedrībā. Gājienā piedalīsies arī LSPA jaunie zinātnieki un doktoranti. Gājiens sāksies plkst. 15.00 pretī Latvijas Universitātes galvenajai ēkai un beigsies pie Rīgas Domes.

Zinātnes gājiens Rīgā notiek, lai parādītu, ka arī Latvijā mīt cilvēki, kuriem rūp zinātne un kritiskā domāšana. Mēs dzīvojam laikmetā, kad cilvēkus nepārtraukti ar “alternatīviem faktiem” maldina ne tikai populistiski politiķi, bet, piemēram, alternatīvās medicīnas un sazvērestības teoriju piekritēji. Zinātniskā metode un kritiskā domāšana ir vienīgais līdzeklis, kas ļauj nošķirt maldus no patiesības. Tāpat kā medicīnai ir jābūt balstītai pētījumos un pierādījumos, arī ekonomikai, politikai un citām dzīves jomām būtu jābūt balstītai faktos. Tam ir praktiska un neatsverama loma izglītotas, spriestspējīgas un stipras sabiedrības veidošanā.

Zinātnes gājiena mērķi ir:

1) Izrādīt atbalstu zinātniekiem. Vēlamies, lai zinātnieki var brīvi pasniegt savu pētījumu rezultātus un uzskatus neatkarīgi no tā, kurām politiskajām vai biznesa interesēm šie ieskati ir vai nav izdevīgi. Faktos balstīts situācijas attēlojums par sabiedrībā, dabā vai pasaulē notiekošo ir svarīgāks par īstermiņa politisko vai ekonomisko ieguvumu.

2) Iestāties par atvērtu un ikvienam pieejamu zinātni. Zinātne ir process, kas paplašina mūsu redzesloku un izpratni par pasauli. Zinātne ir jāpopularizē. Kritiskajai domāšanai un zinātnes filozofijai ir jāatvēl arvien lielāka vieta Latvijas izglītības sistēmā.

3) Nostiprināt zinātni kā vērtību Latvijas sabiedrībā. Zinātne rada inovācijas, rosina kritisko domāšanu, veicina godīgu un objektīvu faktu izvērtēšanu, attīsta medicīnu un citas jomas, tādā veidā veicinot mūsu visu labklājību. Pulcējoties Zinātnes gājienā Rīgā mēs sakām: Zinātne un kritiskā domāšana ir sekmīgas valsts, strādājošas demokrātijas stūrakmens.

Gājiena maršruts:

15:05 - gājiena sākums.

1. Pietura - Brīvības piemineklis. Pieminēsim to, ka Satversmes preambulā blakus latviskajai dzīvesziņai, diemžēl, kā viena no vērtībām nav uzsvērta "pierādījumos balstīta politika".

2. Pietura - Izglītības un zinātnes ministrija. Uzstāsim par to, ka kritisko domāšanu vajadzētu attīstīt jau no pirmajām klasēm.

3. Pietura - Saeima. Atgādināsim, ka "Dūklava suņa" labsajūta neaizstāj zinātniskus pētījumus. Turklāt, investīcijas zinātnē un izglītībā ir investīcijas mūsu valsts nākotnē.

4. Pietura - Rīgas Dome. Uzsvērsim, ka ar it kā zinātniski skanošo "nano ūdeni," korupciju nenomazgāt.

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/events/1258880820876257/. March for Science mājaslapa: www.marchforscience.com

Zinātnes gājienu Rīgā organizē Skeptiskā Biedrība, kas vairāk nekā 5 gadus ar projektu “SkeptiCafe” regulāri organizē populārzinātniskus pasākumus Rīgā, kuros zinātnieki un zinātnes atbalstītāji skaidro zinātniskus atklājumus un sekmē kritisko domāšanu un zinātnes izpratni sabiedrībā.

Papildu informācija:

Ieva Feldmane-Volmslija

T: +371 26369942 E: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv