Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA PĀRSTĀVJI LIETUVĀ APGŪST PRASMES PILSĒTNIEKU FIZISKĀS AKTIVITĀTES VEICINĀŠANAI
LSPA PĀRSTĀVJI LIETUVĀ APGŪST PRASMES PILSĒTNIEKU FIZISKĀS AKTIVITĀTES VEICINĀŠANAI Drukāt
Pirmdiena, 03 aprīlis 2017 15:10

Nord Pluss 2017 kurss LietuvaNo 26. – 30. martam seši LSPA pārstāvji Lietuvas Sporta Universitātē, Kauņā, piedalījās Ziemeļvalstu un Baltijas valstu projekta "Ziemeļvalstu - Baltijas valstu fizisko aktivitāšu (FA) tilti" rīkotajā intensīvo studiju kursā “Trīs sektoru pieeja visu paaudžu fiziskās aktivitātes veicināšanai”, kurā  Baltijas valstu, Islandes, Somijas un Norvēģijas studenti un docētāji pētīja fiziskās aktivitātes Kauņā, kā arī ieteica risinājumus sporta infrastruktūras uzlabošanai, apmeklējot bērnudārzus, skolas, sporta skolas, sporta klubus un citas vietas, kur iedzīvotāji ir fiziski aktīvi.

Studiju kursa apguvē un organizēšanā piedalījās LSPA Vadības un komunikāciju zinātnes katedras docente Ieva Rudzinska, Slēpošanas katedras asoc.prof. Ivars Kravalis, kā arī četri Akadēmijas studenti – Andris Skangalis, Pēteris Putniņš, Vladimirs Ribņikovs un Gita Jakovļeva.

LSPA docētāji I.Rudzinska un I.Kravalis vadīja starptautisko studentu grupu, kas darbojās ar 30 – 50 gadus veciem cilvēkiem, vadot fiziskās aktivitātes vingrošanā un nūjošanā.

Savukārt maģistrantūras 1.kursa students Andris Skangalis līdzdarbojās ģimeņu grupā, kurā ar dažādām, mazāk zināmām, fiziskām un rekreatīvām aktivitātēm nodarbojās 11 lietuviešu ģimenes – vecāki ar bērniem.

3.kursā studējošais Vladimirs Ribņikovs norāda: “Esmu priecīgs, ka varēju Lietuvā apgūt jaunas zināšanas. Studiju kurss sniedza iespēju iepazīt savādāku redzējumu par pieejamo pilsētas teritoriju pielietojumu sporta attīstīšanai, kas ļauj visu paaudžu cilvēkiem būt fiziski aktīviem un sportiskiem, normāli iekļaujoties pilsētvidē.”

Savukārt 3.kursa students Pēteris Putniņš uzsvēra, ka trīs dienu laikā iepazinies ar jauniem domubiedriem un kolēģiem, kuri dalījās savu valstu un arī personīgajā pieredzē, kas saistās ar fizisko aktivitāšu iespējām pilsētās. “Viens no vislielākajiem šī projekta plusiem, bija iespēja pielietot iegūtās teorētiskās zināšanas praksē. Vienas nodarbības laikā, 11 gadus vecajiem skolēniem, parādījām, ka sporta nodarbības var būt saistošas visiem. Galvenais, - iemācīt visu vecumu pilsētniekiem būt radošiem un dažādot savu ikdienu. Tas, ilgtermiņā, uzturēs viņu iekšējo motivāciju kustēties un būt veselīgiem.”

Nordplus Horizontal Projekts NPHZ-2014/10107 "Ziemeļvalstu - Baltijas valstu fizisko aktivitāšu (FA) tilti"

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv