Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA SPECIĀLISTI AR SPORTA PRAKTIĶIEM DISKUTĒ PAR SPORTA VEIDU VADĪŠANU UN ATTĪSTĪBU LATVIJĀ
LSPA SPECIĀLISTI AR SPORTA PRAKTIĶIEM DISKUTĒ PAR SPORTA VEIDU VADĪŠANU UN ATTĪSTĪBU LATVIJĀ Drukāt
Pirmdiena, 27 marts 2017 12:49

IMG 4909

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantu un maģistrantu 9. starptautiskajā sporta zinātnes konferencē „Indivīds sabiedrībai un sabiedrība indivīdam”, 23. martā, piedalījās Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Edgars Šneps, Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents Viesturs Tamužs un Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valdes izpilddirektors Māris Liepiņš, kuri konferences plenārsēdē ar Akadēmijas mācībspēkiem un studentiem diskutēja par sporta veidu attīstību un vadīšanu Latvijā.

Diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka ikviena sporta veida sekmīgai attīstīšanai nepieciešama  izglītojoši praktiska programma jauniešiem, kuras mērķis būtu interesantā un radošā veidā iepazīstināt jauno paaudzi ar konkrētu sporta veidu. Šādas programmas palīdz sporta veidam piesaistīt vairāk jauniešus un bērnus, veicina sporta veida popularitāti un masveidību jaunās paaudzes vidū.

Edgars Šneps un Viesturs Tamužs uzsvēra arī sporta veida starptautisko sasniegumu nozīmi, jo jauniešiem patīk uzvarētāji, viņi vēlas tiem līdzināties. Starptautiskie panākumi ar dubultu spēku jaunos cilvēkus mudina kustēties un izmēģināt sporta veidus.

E.Šneps diskusijā uzsvēra: “Jūs jau redzat, cik strauji basketbols atkal ir kļuvis par vienu no masveidīgākajiem un pieprasītākajiem sporta veidiem Latvijā. Kristapa Poziņģa brends strādā par labu visam basketbolam. Bērni ar lielu entuziasmu spēlē bumbu. Šis laiks mums jāizmanto maksimāli produktīvi, jo tādi talanti, kā Porziņģis un Bertāns, parādās reizi desmit gados.”

Arī Viesturs Tamužs norādīja uz strauju orientēšanās sporta popularitātes kāpumu pēc Edgara Bertuka gūtajiem panākumiem pasaules orientēšanās čempionātos.

Diskusijas gaitā Edgars Šneps dalījās pieredzē par Latvijas Basketbola savienības projektu - basketbola konkursu pirmo klašu skolēniem, kurā kā galvenā balva bija došanās uz Liepāju un tikšanās ar Porziņģi. Savukārt Viesturs Tamužs stāstīja par sadarbību ar Jaunsardzi, kas veicina jauniešu interesi un zināšanas par orientēšanās sportu.

LSFP valdes izpilddirektors, LSPA doktorants, Māris Liepiņš norādīja arī uz nepieciešamību katrā sporta veidā attīstīt sporta veidam nepieciešamo infrastruktūru, atbalstīt treneru profesionālo pilnveidi un nodrošināt viņiem optimālus darba apstākļus, kā arī sakārtot sporta veidu juridiski tiesisko bāzi, kas būtiski veicina sporta veida attīstību un izaugsmi.

Kā katru gadu, arī šogad, konferences plenārsēdē notika LSPA aktuālākā pētījuma prezentācija. Tajā Akadēmijas Fizisko darbaspēju pētniecības laboratorijas vadītājs Edgars Bernāns uzstājās ar referātu "Sporta zinātne un viedās tehnoloģijas", kurā akcentēja starpdisciplināru pētījumu pieeju zinātnē.

E.Bernāns konferences dalībniekiem sniedza pārskata ziņojumu par Latvijas zinātnieku radīto “Viedo zeķi”, kas nākotnē varētu palīdzēt medicīnā, sporta profesionāļiem un amatieriem, kā arī citās nozarēs. Izgudrojuma pielietojuma galvenais pluss sporta zinātnē ir tas, ka paveras jauna iespēja veikt sportistu mērījumus tieši stadionā, sportistam ierastā vidē, nevis laboratorijās.

Bernāns īpaši uzsvēra nepieciešamību jebkuru izgudrojumu zinātniski pamatot, veicot nepieciešamos pētījumus un zinātniskos testus, lai izgudrojumu varētu pārvērst droši pielietojamā produktā, ko izmantot sportistu treniņu apstākļu un sportisko rezultātu uzlabošanai.

LSPA zinātņu prorektors, profesors Juris Grants uzskata, ka regulāra konferences norise ir Augstskolas goda lieta, jo tā demonstrē augstskolas studentu pētniecisko kapacitāti.

Jau ziņots, ka šogad konferences 4 sekcijās tika prezentēti 40 studentu pētījumi, tai skaitā 21 mutiskais un 19 stenda referāti. Visplašāk konferencē tika pārstāvēta sekcija “Sporta pedagoģija un psiholoģija (19 darbi).

LABĀKIE DOKTORANTU UN MAĢISTRANTU PĒTNIECISKIE DARBI LSPA SPORTA ZINĀTNES KONFERENCĒ

Konferenci organizēja LSPA doktoranti - Agris Peipiņš, Gundega Ulme, Jānis Buliņš, Irina Kuzmina-Rimša, Marina Rjabkova, sadarbībā ar LSPA zinātņu prorektoru, profesoru Juri Grantu.

Paldies konferences organizētājiem – LSPA doktorantiem, par ieguldīto darbu! Īpašs paldies konferences atbalstītājiem farmācijas uzņēmumam SIA “Silvanols” un Latvijas Sporta federāciju padomei.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

IMG 4886

IMG 4885

IMG 4920

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv