Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes AR REKREĀCIJAS NOMETNI ĀRAIŠOS NOSLĒGUSIES LSPA STUDENTU ZIEMAS NOMETŅU SEZONA
AR REKREĀCIJAS NOMETNI ĀRAIŠOS NOSLĒGUSIES LSPA STUDENTU ZIEMAS NOMETŅU SEZONA Drukāt
Otrdiena, 28 februāris 2017 19:32

20170225 152340 2LSPA Slēpošanas katedras organizēto ziemas nometņu maratons noslēdzies ar Rekreācijas kvalifikācijas studentu nometni, kura norisinājās no 24. līdz 26. februārim Āraišu apkaimē. Nometnē piedalījās 35 pirmā, otrā, trešā un ceturtā kursa bakalaura un maģistra programmas studenti, kā arī katedras vadītāja, profesore Daina Krauksta, docenti – Ingrīda Smukā, Inga Liepiņa, Kalvis Ciekurs un lektors Intars Nikonovs. Rekreācijas nometnes mērķis ir iepazīstināt studentus – topošos rekreācijas speciālistus, ar rekreācijas daudzveidīgajām iespējām dažādos Latvijas novados.  

Rekreācijas nometnes bāzes vieta bija Amatas pagasta Drabešu internātpamatskola. Šogad nometnes saturā tika iekļautas tādas rekreatīvās aktivitātes, kā pārgājiens, distaņču un kalnu slēpošana, slidošana un kērlings.

Nometnes laikā studenti apmeklēja Drabešu Amatu mājas kokapstrādes un keramikas darbnīcas, kur paši iemēģināja roku svilpavnieku un laimes pogu gatavošanā, kā arī tikās arpazīstamo etnogrāfisko kokļu darināšanas meistaru Andri Rozi.

Lai arī ar sniegu Drabešu pakalni nelutināja, sestdien, nometnes dalībnieki devās pārgājienā iepazīt tuvumā esošos kultūrvēsturiskos un tūrisma objektus – Āraišu dzirnavas, Āraišu baznīcu, Āraišu ezeru, Āraišu ezerpili un Drabešu muižu. Stāstījumu par šiem tūrisma objektiem bija sagatavojusi Rekreācijas kvalifikācijas maģistra programmas studente Sintija Liekniņa. Sniegs uz Āraišu ezera deva iespēju paslēpot ar distaņču slēpēm. Pēcpusdienā, ceturtā kursa studenti vadīja stilizētu kērlinga nodarbību.

Savukārt sestdienas vakarā nometnes dalībniekus apciemoja Amatas pašvaldības tūrisma attīstības nodaļas speciālisti. Apciemojuma laikā notika radošas nodarbības, kuru mērķis bija ideju un ieteikumu ģenerēšana jaunai interaktīvi izzinošai spēlei par Āraišiem kultūrvēsturiskā kontekstā.

Svētdienas rītā nometnes dalībnieki klātienē iepazina rekreācijas aktivitāšu iespējas slēpošanas trasē “Žagarkalns” un Priekuļu slēpošanas un biatlona trasē.   

Pateicamies visiem docētājiem un studentiem par dalību nometnē, īpašs paldies Drabešu internātpamatskolas saimniekam Artim un sporta skolotājam Austrim Āboliņam.

Informāciju sagatavoja:
LSPA Slēpošanas katedras docente, nometnes koordinatore Ingrīda Smukā
Foto – Sintija Liekniņa un Ingrīda Smukā

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv