Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes PASAULES 28. ZIEMAS UNIVERSIĀDE – IEGŪTA ZELTA MEDAĻA UN PĀRSPĒTI PERSONĪGIE REKORDI
PASAULES 28. ZIEMAS UNIVERSIĀDE – IEGŪTA ZELTA MEDAĻA UN PĀRSPĒTI PERSONĪGIE REKORDI Drukāt
Trešdiena, 15 februāris 2017 12:41

DSC 0340No 29.janvāra līdz 8.februārim Kazahstānas pilsētā Almati norisinājās Pasaules 28. ziemas universiāde, kurā startēja vairāk nekā 2000 atlēti no 58 valstīm. Šī Universiāde Latvijas vēsturē paliks ar pirmo izcīnīt zelta medaļu, ko Latvijai sarūpēja mūsu delegācijas karognesējs, olimpietis, kalnu slēpotājs un LSPA maģistrantūras students - Kristaps ZVEJNIEKS. Pēc medaļu ranga Latvija ar 1 izcīnīto zelta medaļu ierindojas augstajā 14. vietā. Kopumā Latviju šajā Universiādē pārstāvēja 26 sportisti no astoņām Latvijas augstskolām.

Jāpiemin arī fakts, ka Pasaules 28. ziemas universiādē Latvijas Augstskolu sporta savienības prezidentei, LSPA profesorei Agitai Ābelei, kā Starptautiskās Daiļslidošanas federācijas (FISU) izglītības komitejas loceklei, bija tas gods gan vadīt zinātniskās konferences plenārsēdi, gan arī vienā no apbalvošanas ceremonijām pasniegt medaļas Universiādes uzvarētājiem biatlonā. Visu piedzīvoto Universiādes laikā profesore raksturo lakoniski: “Sasniegumi, izaugsme un neaizmirstami iespaidi! – tāda mūsu atmiņā paliks Universiāde Almati!”

Kalnu slēpošanā Latviju pārstāvēja 2 sportisti un arī brāļi - LSPA studējošais olimpietis Kristaps Zvejnieks un biznesa augstskolas “Turība” students Miks Zvejnieks. Uz Universiādi devās arī brāļu mamma un trenere Jana Zvejniece.

Pirmais uz starta devās Kristaps. Milzu giganta disciplīnā sportists izcīna 14.vietu. Alpu kombinācijas sacensībās sportists uzrādīja labāko rezultātu (1.vieta) un Pasaules ziemas universiādē Latvijai izcīnīja pirmo medaļu vēsturē. Milzu slaloma disciplīnā ieguva 8.vietu un Slalomā - augstā 5.vieta.

Miks Zvejnieks startēja Milzu slalomā un Slaloma disciplīnās, kur Miks izcīnīja attiecīgi 42. vietu un 23. vietu.

Šorttrekā startēja LSPA students Endijs Vīgants. Endijs sacentās 3 disciplīnās: divās no tām - 500m un 1000m, sportists laboja savus personīgos rekordus.  Ar jauniem personīgajiem rekordiem sportists 500m distancē finišēja 24.vietā (0:44.681), bet 1000m distancē – 19.vietā (1:31.192). 1500m distancē sportists izcīnīja 20.vietu (2:26.362).

Snovbordā Latviju pārstāvēja Latvijas Universitātes studente Elīna Zvaigzne. Sportiste startēja 2 disciplīnās – paralēlajā milzu slalomā un paralēlajā slalomā, kur attiecīgi izcīnīja 28. un 25.vietu. Sportiste atzīst, ka konkurence ir augsta un šīs sacensības noteikti bija kā labs starts nākamajai Pasaules ziemas universiādei Krievijā, Krasnojarskā.

Hokeja izlases sastāvā spēlēja 22 sportisti, kuri pārstāvēja ne tikai savas augstskolas, bet arī Latvijas virslīgas klubus. Latvijas studentu hokeja izlase Pasaules 28. ziemas universiādē izcīna līdz šim augstāko -6.vietu. Pēc spēlēm secināts, ka Latvijai ir iespējams cīnīties arī par vēl augstākām vietām, jo cīņa par 3.vietu arī šajā Universiādē nebija nekas neiespējams. Puiši izteica vēlmi un gatavību startēt arī nākamajā - Ziemas universiādē, jo Latvija var!

Vārtsargi: Reinis Petkus (RTU) - HK Zemgale/LLU, Ints Bikars (LLU) - HK Zemgale/LLU. Aizsargi: Jānis Bullītis (LSPA) - HK Mogo, Iļja Makarovs (LiepU) - HK Liepāja, Mārtiņš Mežulis (LSPA) - HK Zemgale/LLU, Rinalds Rosinskis (RISEBA) - HK Zemgale/LLU, Eduards Hugo Jansons (LLU) - HK Zemgale/LLU, Vjačeslavs Minajevs (LSPA) - HK Liepāja, Krists Apsītis (ISMA) - HK Kurbads, Edgars Kamoliņš (LSPA) - HS Rīga. Uzbrucēji: Sandis Zolmanis (LLU) - HK Kurbads, Juris Ziemiņš (LSPA) - HK Mogo, Māris Diļevka (LSPA) - HK Liepāja, Artjoms Ogorodņikovs (LSPA) - HK Zemgale/LLU, Olafs Aploks (LU) - HK Zemgale/LLU, Sandis Grīnbergs (LSPA) - HK Prizma, Kristaps Millers (LLU) - HK Zemgale, Romāns Ņekļūdovs (LSPA) - HK Zemgale/LLU, Oļegs Šišļaņņikovs (LSPA) - HS Rīga, Dāvids Kalvāns (LSPA) - Pārdaugava, Toms Tauriņš (LSPA) - HK Zemgale/LLU, Valters Freijs (LiepU) - HK Liepāja.

DSC 0038

Sīkāk rezultātus skatīt šeit: http://www.fisu.net/results/winter-universiade/winter-universiade-2017-main-results

Kopumā visi Almatī notikušo Universiādi atzina kā labāko līdz šim noorganizēto Ziemas universiādi. Pirmo reizi Ziemas universiādē darbojās atlētu ciemats, drošība bija augstākajā līmenī un atklāšanas ceremonija vēl nekad nav bijusi tik piesātināta ar dažādiem specefektiem un mākslinieciskiem risinājumiem. Vairāki atlēti, tai skaitā olimpietis Kristaps Zvejnieks, atzina, ka sacensības organizatoriskajā līmenī bija tuvu Olimpisko spēļu līmenim. Kazahstānas viesmīlība, sirsnība un izpalīdzība bija manāma ik uz soļa. Īpašu gaisotni radīja arī Latvijas delegācijas svinīgā pieņemšana, ko organizēja goda konsuls Almatī - Kaspars Kukelis un Latvijas vēstnieks Kazahstānā - Jurijs Pogrebņaks.

 

Liels paldies visiem sportistiem, treneriem, par izrādīto cīņas sparu un labajiem rezultātiem. Paldies mediķiem, organizatoriem un atbalstītājiem, kuri palīdzēja visas Latvijas sportistu delegācijas veidošanā un sekmīgu startu veicināšanā!

Īpaša pateicība studentu izlases finansiālajiem un personālresursu atbalstītājiem - Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), Latvijas Sporta federācijas padomei (LSFP), Latvijas augstskolām, Latvijas Hokeja federācijai (LHF), SIA “ITERA Latvija”, Jelgavas Novada pašvaldībai, kā arī Latvijas Virslīgas Hokeja klubiem!

Pasaules 29. ziemas universiāde notiks 2019.gadā no 2. – 12.martam Krievijas pilsētā Krasnojarskā.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Augstskolu sporta savienības izpilddirektore
Kristīne Karašniece, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
www.studentusports.lv

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv