Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES BIEDRĪBAS VALDE PĀRRUNĀ BIEDRĪBAS AUGSTSKOLU ZINĀTNISKO DARBĪBU 2016.GADĀ
BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES BIEDRĪBAS VALDE PĀRRUNĀ BIEDRĪBAS AUGSTSKOLU ZINĀTNISKO DARBĪBU 2016.GADĀ Drukāt
Trešdiena, 01 februāris 2017 00:54

IMG 4545

27. janvārī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notika Baltijas Sporta zinātnes biedrības valdes sēde. Četru Baltijas valstu vadošo sporta augstskolu vadība apsprieda aizvadītā gadā augstskolās paveikto zinātniskajā darbībā sportā un veselības aprūpē, pārrunāja pētnieciskās darbības prioritātes, kā arī valstu valdību atbalstu vietējai zinātnei.

Biedrības valdes sēdē piedalījās LSPA rektors Jānis Žīdens, Biedrības prezidents un LSPA zinātņu prorektors Juris Grants, studiju prorektore Andra Fernāte, docente Inta Bula-Biteniece, Lietuvas Sporta universitātes profesori Arvidas Stasiulis un Jonas Poderis, Lietuvas Pedagoģiskās Universitātes dekāns Audronius Vilkas un profesors Kazis Milašius, kā arī Tartu Universitātes dekāns Matti Paasuke, profesori Priits Kasiks un Jaks Jurimae.

Sarunas dalībnieki uzsvēra, ka Baltijas sporta zinātnieki ar labiem panākumiem piedalās dažādās Eiropas programmās, kā arī akcentēja nepieciešamību investēt zinātnes infrastruktūras stāvokļa uzlabošanai un zinātnes konkurētspējas nodrošināšanai, jo Baltijas valstu intelektuālais potenciāls ir līdzvērtīgs Rietumeiropas potenciālam, taču mūsu valstis atpaliek tehnoloģiju ziņā.

Valdes sēdē tika apspriestas iespējas veicināt augstskolu sadarbību, kooperējoties speciālistu sagatavošanā, un labāk izmantot zinātnisko iestāžu potenciālu, veicinot inovācijas un palielinot konkurētspēju.

Valdes sēdes darba gaitā profesors Juris Grants klātesošos iepazīstināja ar aktualitātēm, gatavojoties 10. Baltijas sporta zinātnes konferencei, kas šogad notiks Rīgā no 26. līdz 28. aprīlim. Savukārt profesors Jonas Poderis prezentēja Baltijas Sporta zinātnes biedrības ceturto sporta zinātnes žurnāla “Sport and Health Sciences” numuru, ar mērķi sekmēt sporta zinātnes attīstību un labāku sadarbību starp sporta augstskolām Baltijas valstīs.

Baltijas sporta zinātnes biedrība apvieno četru Baltijas valstu sporta augstskolas - LSPA, Lietuvas Sporta universitāti, Lietuvas Pedagoģisko universitāti un Tartu universitāti. Biedrības mērķis ir sekmēt sporta zinātnes attīstību visās trijās Baltijas valstīs, kā arī attīstīt labāku sadarbību starp sporta augstskolām Baltijas valstīs un kopīgi integrēties Eiropas un pasaules sporta zinātnes apritē.

Baltijas Sporta zinātnes biedrība (Baltic Sport Science Society) dibināta 2009.gadā.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv