Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes PASAULES ZIEMAS UNIVERSIĀDĒ LATVIJAS DELEGĀCIJAS MUGURKAULU VEIDOS LSPA STUDENTI
PASAULES ZIEMAS UNIVERSIĀDĒ LATVIJAS DELEGĀCIJAS MUGURKAULU VEIDOS LSPA STUDENTI Drukāt
Svētdiena, 15 janvāris 2017 09:12

Pasaules ziemas universiade 2017

Latvijas komandas sastāvā, Kazahstānas pilsētā Almati janvāra beigās gaidāmajā pasaules 28. Ziemas universiādē, iekļauti 26 Latvijas augstskolās studējošie sportisti. Varam lepoties, ka delegācijas mugurkaulu veidos  Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) 13 studenti, tai skaitā divu olimpisko spēļu dalībnieks Kristaps Zvejnieks, šorttrekists Endijs Vīgants un 11 LSPA studējošie hokeja vienības spēlētāji.

Mūsu studentu izlasi, tāpat kā 2015.gadā, Spānijā, vadīs Latvijas Augstskolu sporta savienības valdes priekšsēdētāja, LSPA profesore Agita Ābele.

„Ikviena sportista sapnis ir piedalīties augstākā līmeņa sacensībās un mēroties spēkiem ar atzītiem sava sporta veida līderiem. Priecājamies, ka šogad Latviju atkal pārstāvēs vīriešu hokeja komanda - ceram uz vēl augstākiem sasniegumiem kā Pasaules ziemas universiādē 2013.gadā,” uzsver A.Ābele. “Pasaules universiāde apvieno vārdus “Universitāte” un “Olimpiāde”, un katra Universiāde vieno sportu un izglītību - Augstus sasniegumus, izglītojošu pieredzi un spilgtus iespaidus!

Plānots, ka kopumā Latviju sacensībās pārstāvēs sportisti no astoņām Latvijas augstskolām. Kalnu slēpošanā Latviju pārstāvēs Kristaps un Miks Zvejnieki, šorttrekā startēs Endijs Vīgants, bet snovbordā piedalīsies Elīna Zvaigzne. Savukārt hokeja izlasē būs 22 Latvijas hokeja virslīgas klubos spēlējošie studenti. Latvijas hokeja izlase apakšgrupu turnīrā spēkosies ar Krieviju, Dienvidkoreju un Japānu.

Kā trešdien aģentūrai LETA pastāstīja Kristapa Zvejnieka pārstāvji, šobrīd nav konkrētas atbildes vai sportists startēs Universiādē. Tika atkārtots iepriekš teiktais, ka "mazliet jāatpūtina organisms", bet sīkāku informāciju par viņa veselības stāvokli nesniedza.

Pirms gada K.Zvejnieks Pasaules kausa sacensībās finišēja labāko trīsdesmitniekā, kādam Latvijas sportistam vīru sacensībās to iespējot pirmo reizi neatkarīgās valsts laikā. Savukārt Ziemas Universiādē pirms četriem gadiem Itālijā K.Zvejnieks izcīnīja 8. vietu slalomā, kas no Latvijas komandas bija labākais rezultāts individuālajās sacensībās.

"Vēlu komandai sportisko veiksmi un cīnīties par uzvarām. Augstskolu pārstāvniecība ir ļoti liela, kas ir signāls, ka universitātes domā par sportu. Tāpat uzslavas arī Agitai Ābelei, kura cīnījās par Latvijas sportistu nokļūšanu Universiādē. Arī hokeja izlase ir nokomplektēta kā kaujasspējīga vienība. No mūsu puses šajā gadā vairāk pievērsīsimies studentu sportam. Sports ir pilnvērtīga aktivitāte augstskolā papildus mācībām," uzsvēra Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

"Lai neizpaliek sportiskie panākumi. Hokeja federācija ir patīkams izņēmums starp pārējām federācijām, jo tā hokeja izlasei nodrošinājusi pilnīgi visu. Universiāde ir sastāvdaļa mūsu kopējai programmai. Jau labu laiku atbalstām sportistus, palīdzot viņiem ar mācību stipendijām.

Almati sporta bāzes ir augstā līmenī, jo nesen, spraigā cīņā, netika pie iespējas rīkot Olimpiskās spēles," uzsvēra Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis.

Universiāde no 29.janvāra līdz 8.februārim risināsies lielākajā Kazahstānas pilsētā Almati. Dalībai Universiādē akreditētās 64 valstis un vairāk nekā 2000 atlēti. Latviju sacensībās pārstāvēs sportisti no astoņām Latvijas augstskolām - Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Universitātes (LU), Liepājas Universitātes (LiepU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA), Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA), Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA), Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) un Biznesa augstskola Turība (BAT).

Iepriekšējā Ziemas Universiādē, kas 2013.gada decembrī risinājās Itālijā, Latviju sacensībās pārstāvēja gandrīz 40 dalībnieku delegācija piecos sporta veidos. Latvijai labākās bija divas astotās vietas, ko izcīnīja hokeja izlase, kā arī valsts labākais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks slaloma sacensībās.

Latvijas komandas sastāvs Pasaules 28. Ziemas universiādē:

Individuālajos sporta veidos:

Endijs Vīgants (šorttreks, LSPA), Elīna Zvaigzne (snovbords, LU), Kristaps Zvejnieks (kalnu slēpošana, LSPA), Miks Zvejnieks (kalnu slēpošana, BAT).

Hokeja izlases sastāvs:

Vārtsargi - Reinis Petkus (RTU, "Zemgale"/LLU), Ints Bikars (LLU, "Zemgale"/LLU);

Aizsargi - Krists Apsītis (ISMA, Ogres "Kurbads"), Jānis Bullītis (LSPA, "Mogo"), Hugo Jansons (LLU, "Zemgale"/LLU), Edgars Kamoliņš (LSPA, "Rīga"), Iļja Makarovs (LiepU, "Liepāja"), Mārtiņš Mežulis (LSPA, "Zemgale"/LLU), Vjačeslavs Minajevs (LSPA, "Liepāja"), Rinalds Rosinskis (RISEBA, "Zemgale"/LLU);

Uzbrucēji - Olafs Aploks (LU, "Zemgale"/LLU), Māris Diļevka (LSPA, "Liepāja"), Valters Freijs (LiepU, "Liepāja"), Sandis Grīnbergs (LSPA, "Prizma"), Dāvids Kalvāns (LSPA, "Pārdaugava"), Kristaps Millers (LLU, "Zemgale"/LLU), Romāns Ņekļūdovs (LSPA, "Zemgale"/LLU), Artjoms Ogorodņikovs (LSPA, "Zemgale"/LLU), Oļegs Šišļaņņikovs (LSPA, "Rīga"), Toms Tauriņš (LSPA, "Zemgale"/LLU), Juris Ziemiņš (LSPA, "Mogo"), Sandis Zolmanis (LLU, "Kurbads").

Pateicamies visiem, kuri sekmēja sportistu gatavošanos Universiādei! Latvijas studentu izlasi atbalsta Latvijas Augstskolu sporta savienība, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas Hokeja federācija, SIA “ITERA Latvija”, Latvijas Virslīgas hokeja klubi, individuālie atbalstītāji, augstskolas, sporta veidu federācijas un pašvaldības.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar LASS izpilddirektori Kristīni Karašnieci,
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv