Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA SADARBOSIES AR RĪGAS PEDAGOĢIJAS UN IZGLĪTĪBAS VADĪBAS AKADĒMIJU PEDAGOĢIJAS ZINĀTNES UN AKADĒMISKĀS DARBĪBAS JOMĀS
LSPA SADARBOSIES AR RĪGAS PEDAGOĢIJAS UN IZGLĪTĪBAS VADĪBAS AKADĒMIJU PEDAGOĢIJAS ZINĀTNES UN AKADĒMISKĀS DARBĪBAS JOMĀS Drukāt
Piektdiena, 09 decembris 2016 23:16

IMG 4123

8.decembrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (RPIVA) noslēgušas sešu gadu sadarbības līgumu pedagoģijas zinātnes un akadēmiskās darbības jomās, ar mērķi sekmēt vēl ciešāku sadarbību starp abu augstskolu studentiem un personālu pētnieciskajā darbā, studijās un mūžizglītībā.

Līgumu parakstīja LSPA rektors, profesors Jānis Žīdens un RPIVA rektore, profesore Daina Voita, klātesot LSPA prorektoriem, profesoriem Jurim Grantam un Andrai Fernātei, kā arī RPIVA vadības pārstāvēm – Dacei Kazākai, Inesei Freibergai un Irinai Degtjarjovai.

Parakstot līgumu, RPIVA rektore D.Voita īpaši norādīja uz nepieciešamību 2017. gada sākumā izveidot neatkarīgu ārvalstu ekspertu padomi, iekļaujot tajā Eiropas valstu profesionāļus pedagoģijas jomā, kuri varētu sagatavot profesionālu, neatkarīgu un zinātniski pamatotu ekspertu viedokli par pedagoģijas zinātnes stiprajām un vājajām pusēm Latvijā.

Noslēgtā līguma ietvaros starp abām augstskolā tiks īstenoti starpdisciplināri pētījumi zinātnē un augstskolu pedagoģijā, jo īpaši attīstot pašvaldību vajadzībām nepieciešamos lietišķos pētījumus, arī organizēti kopīgi semināri, zinātniskās un lietišķās konferences.

Starpaugstskolu līgums paredz sadarbību starptautiskās atpazīstamības veicināšanas un ārvalstu studentu piesaistes pasākumos; akadēmiskā un administratīvā personāla mobilitātes veicināšanā, iesaistot docētājus un viesprofesorus.

Vienošanās piedāvā iespēju RPIVA un LSPA studentiem un docētājiem izmantot abu augstskolu pētnieciskās laboratorijas zinātniskās darbības un studiju procesa sekmēšanai, kā arī studentu un akadēmiskā personāla apmaiņu studiju, prakses, stažēšanās un kvalifikācijas paaugstinā­šanas nolūkā.

Tāpat plānots organizēt kopīgus pasākumus mūžizglītības un personāla kvalifikācijas celšanas jomās, kā arī kopīgu zinātnes sasniegumu popularizēšanā.

IMG 4127

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv