Projekts „Learning games” Drukāt
Pirmdiena, 05 decembris 2016 15:03

Novembra sākumā Vīnē tika parakstīts  Erasmus+ KA2 Projekts „Learning games” (Mācīšanās ar spēļu palīdzību) http://www.learninggames.eu

 

 

 

Projekts veltīts spēlei kā parādībai, tās izmantošanai izziņas, kā arī spēļu praktiskajam pielietojumam. Mācīšanās spēļu misija ir palīdzēt mācīties ar prieku, attīstīt prasmes un krāt zināšanas drošā vidē, ko piedāvā spēļu gaisotne, kur nav jābaidās riskēt.

Projekta dalībvalstis :

  •  Austrija
  •  Dānijas
  • Portugāle
  • Apvienotā Karaliste
  • Bulgārija
  • Latvija

Projekta ilgums : 2016. -  2018. gads

Projekta koordinators ir Austrijas pieaugušo izglītības firma W-Point  www.w-point.at , kurai ir 12 gadu pieredze neformālās mācīšanās veicināšanā pieauguši izglītībā, ko Austrijas Nacionālā aģentūra vairakkārt novērtējusi kā „vislabākās prakses piemērus”. Firmas prezidents Žerārs Volfs Peress nebeidz eksperimentēt, meklējot veidus, kā vislabāk novērtēt neformālo mācīšanos vispār un spēļu procesā konkrēti.

Portugāli pārstāv firma Cooperativa Cultural CRL http://www.ecgcoop.com , kura pieaugušo izglītībā piedāvā alternatīvo - t.s.s sociālo ekonomiku, kas balstīta uz savstarpēja izdevīguma principiem.

Apvienoto Karalisti - Mančestras Metropolitēna Universitāte http://www.mmu.ac.uk , kas ir viens no plašākajiem izglītības centriem Eiropā. Profesore Nikola Vitona vada pētījumus par inovācijām izglītībā, viņas specializācija – spēļu izmantošana augstākajā izglītībā, nesen iznākusi grāmata "Digital Games and Learning: Research and Theory" (Digitālās spēles un mācīšanās: pētījumi un teorija), izdevniecība Routledge, 2014.

Dāniju pārstāv pieaugušo izglītības centrs  VUC Holstebro-Lemvig-Struer http://www.holstebro-vuc.dk , kur mācās dažāda vecuma, sociālo grupu, reliģiju, u.c. pārstāvji, veiksmīgi tiek integrēti arī bēgļi.

Bulgāriju pārstāv Sofijas universitāte – vecākā universitāte Bulgārijā.

Latviju pārstāvam mēs – Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija. Konsorcija sagaida, ka mūsu ieguldījums projektā būs spēles, kustību spēles, sporta veidu elementi un sportiskais gars. Projekta koordinatore - docente Ieva Rudzinska.

4. novembrī Vīnē ( Austrija)  notika pirmā projekta tikšanās, tika spēlējām spēles, kas saistītas ar dažādu krāsu asociācijām, kā arī veco labo domino, kura izmantošana kaut vai tikai angļu valodas apguvē paver neaptveramas iespējas. Nākošā sanāksme notiks 2017. gada jūnijā Rīga. Ceram uz aktīvu studentu un mācībspēku – pieaugušo, kas izglītojas – līdzdalību.

Informāciju sagatavoja Projekta koordinatore Latvijā - Vadības un komunikāciju zinātnes katedras docente Ieva Rudzinska, attēli - Žerārs Volfs Peress.

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv