VISI TRĪS "GADA SPORTA SKOLOTĀJS 2016" NOMINANTI ABSOLVĒJUŠI LSPA Drukāt
Ceturtdiena, 01 decembris 2016 11:14

Noskaidroti Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) organizētā konkursa "Gada sporta skolotājs 2016" nominanti – Riebiņu vidusskolas sporta un veselības mācības skolotāja Mārīte Pokšāne, Jaunlutriņu pamatskolas sporta, ķīmijas un bioloģijas skolotāja Inta Grinberga un Zemgales vidusskolas sporta skolotājs Reinis Duksītis. Visi trīs nominanti ir Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas absolventi.  

IMG 1139 copy1 2

Foto: Nominanti (no kreisās) – Jaunlutriņu pamatskolas sporta, ķīmijas un bioloģijas skolotāja Inta Grinberga, Zemgales vidusskolas sporta skolotājs Reinis Duksītis un Riebiņu vidusskolas sporta un veselības mācības skolotāja Mārīte Pokšāne.

Žūrijas komisijas locekle, LSPA studiju prorektore, profesore Andra Fernāte norāda, ka: “Klātienē vērojot nominēto skolotāju vadītās sporta stundas, žūrija, kā īpaši radošu un profesionālu, novērtēja visu trīs balvas pretendentu sniegumu. Bērniem ļoti patika skolotāju vadītās stundas, jo vingrinājumi bija interesanti un arī paši skolotāji strādāja ar degsmi un lielu ieinteresētību. Jāatzīst, ka šogad visi trīs pretendenti ir cienīgi kļūt par 2016. gada sporta skolotāju, bet uzvarētājs būs tikai viens...”

Konkursa uzvarētāju, titula "Gada sporta skolotājs" ieguvēju, paziņos "Latvijas Gada balva sportā 2016" svinīgajā ceremonijā.

Konkursa finālisti tika noskaidroti 25. novembrī Rīgas Teikas vidusskolā, kur konkursa žūrija klātienē vērtēja dalībnieku vadīto sporta stundu šīs skolas skolēniem. Tika vērtēta gan skolotāja prasme pielietot daudzveidīgas mācību metodes un līdzekļus, gan māka pašam kvalitatīvi demonstrēt vai iesaistīt skolēnus vingrinājumu demonstrēšanā, kā arī prasme nodrošināt atgriezenisko saiti stundā. Tāpat vērtēja mācību stundas emocionālo fonu, drošības noteikumu prasību ievērošanu un citus kritērijus.

Mārīte Pokšāne ir paraugs kolēģiem, padomdevējs vecākiem, skolēnu cienīta skolotāja un autoritāte sabiedrībā” - tā skolotāju raksturo Riebiņu vidusskolas direktore Ineta Anspoka. Sporta stundās skolēniem ir iespēja daudz vingrināties, pašiem izdomāt vingrinājumus un sadarboties ar klasesbiedriem. Skolēni no fizisko vingrinājumu izpildes gūst prieku, turklāt katra stunda sākas un noslēdzas ar skolotāja un skolēna smaidu. Skolotājai M.Pokšānei piemīt arī ģeniālas spējas iesaistīt visa vecuma Riebiņu novada iedzīvotājus dažādās netradicionālās, aizraujošās sporta aktivitātēs un veicināt aktīva dzīvesveida popularizēšanu.

Inta Grinberga Jaunlutriņu pamatskolā strādā jau 24 gadus. Skolotājas panākumi pedagoga darbā vislabāk redzami skolēnu sasniegumos sportā daudzu gadu garumā. Viņas sagatavotie skolēni spēj konkurēt ar novada lielāko skolu sportistiem, izcīnot sacensībās godalgotas vietas. Jaunlutriņu pamatskolas direktores p.i. Dace Kalniņa par I. Grinbergu saka: “Mūsu Inta ir pelnījusi kļūt par Gada sporta skolotāju valstī, jo, pateicoties viņai, mazās Jaunlutriņu pamatskolas vārds novadā sporta jomā ir celts godā. Skolotājai piemīt mērķtiecība, augsta pienākuma apziņa un īsts pedagoga talants”. Šajā mācību gadā I. Grinberga tika izvirzīta arī Saldus novada pašvaldības nominācijai izglītībā “Gada skolotājs 2016” un 4.novembrī saņēma apbalvojumu.

Reinis Duksītis ir sava darba entuziasts ar augstu atbildības sajūtu. Kopš skolotāja darba gaitu sākuma 2014. gadā gan Zemgales vidusskolā, gan arī Slampes pagastā sporta dzīve kļuvusi īpaši rosīga. “Skolotājs aktīvi darbojas ne tikai stundu laikā, bet arī iesaistās ārpusstundu nodarbību un pasākumu organizēšanā. Nežēlojot savu brīvo laiku, Reinis iesaista un mudina jauniešus nodarboties ar sportu. Skolas sporta zālē darba dienās gaisma nodziest pēc deviņiem vakarā, jo katrs vakars ir saplānots ar dažādām sportiskām aktivitātēm visām vecuma grupām,” par savas skolas sporta skolotāju Reini Duksīti saka Zemgales vidusskolas direktore Liene Učelniece.

Konkursam "Gada sporta skolotājs 2016", kuru IZM rīko jau divpadsmito gadu, dalībniekus varēja pieteikt Latvijas novadu un pilsētu izglītības pārvaldes, pamatizglītības, vidējās izglītības, kā arī profesionālās vidējās izglītības iestādes. Konkursa mērķis ir atrast profesionālāko sporta skolotāju Latvijā, popularizēt sporta skolotāja nozīmi veselīgas un fiziski aktīvas jaunās paaudzes izglītošanas procesā, kā arī celt profesijas prestižu plašākas sabiedrības acīs.

Konkursa vērtēšanas komisijā darbojas gan IZM pārstāvji, gan pieredzes bagāti sporta pedagogi, sportisti un nozares speciālisti, tostarp LSPA profesore Andra Fernāte, sporta komentētājs un žurnālists Ģirts Timrots, kamaniņu braucējs, Turīnas Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs Mārtiņš Rubenis, vieglatlēte, Riodežaneiro Olimpisko spēļu dalībniece Ilona Marhele.

Plašāka informācija: Kaspars Līcītis,
konkursa "Gada sporta skolotājs" organizatoru pārstāvis (tālr. 29660003, e-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ).

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv