Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes ALEKSANDRA ČUPRIKA IEGUVUSI PEDAGOĢIJAS DOKTORA ZINĀTNISKO GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ
ALEKSANDRA ČUPRIKA IEGUVUSI PEDAGOĢIJAS DOKTORA ZINĀTNISKO GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ Drukāt
Ceturtdiena, 24 novembris 2016 22:58

2Sasa novembris24.novembrī Sporta zinātnes promocijas padome pieņēma vienbalsīgu lēmumu piešķirt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantei, Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmēja Aleksandrai ČUPRIKAI  pedagoģijas doktora zinātnisko grādu Sporta zinātnes nozares Sporta pedagoģijas apakšnozarēpar aizstāvēto promocijas darbu  „Fiziskā kapitāla veicināšana fitnesā”.

Aleksandras Čuprikas darba vadītāji ir LSPA Sporta un treniņu teorijas, pedagoģijas, psiholoģijas un pedagoģisko prakšu katedras profesore, Dr.paed. Andra FERNĀTE, kā arī profesors, Ph.D. Rolands SEILERS no Bernes universitātes Šveicē.

Promocijas padomes noteiktie recenzenti: profesore, Dr.hab.paed. Tatjana KOĶE, (Rīgas Stradiņa universitāte), docents, Dr.med. Guntars SELGA (Rīgas Stradiņa universitāte) un profesors, Dr.med. Viesturs LĀRIŅŠ (Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija).

Ar promocijas darbu pedagoģijas doktora grāda iegūšanai Sporta zinātnes nozares Sporta pedagoģijas apakšnozarē var iepazīties LSPA bibliotēkā un LSPA mājaslapā.

Darba autore pirmo reizi Latvijā, balstoties uz pasaules aktuālākajām tendencēm fitnesa jomā un empīriskajām pētniecības metodēm, izpētījusi jēdzienu “fiziskais kapitāls” sporta zinātnes kontekstā. Pētījums ļauj precīzi analizēt un mērīt cilvēkam nepieciešamās investīcijas veselīga dzīvesveida īstenošanā caur fitnesa aktivitātēm un izstrādāto interaktīvo lekciju kursu, lai panāktu uzlabojumus cilvēku veselībā un veicinātu viņu sociālo labklājību un vērtību sabiedrībā

Analizējot zinātnisko literatūru, A.Čuprika konstatēja vairākas pretrunas starp sabiedrību, kas pieprasa veselu un darbspējīgu cilvēku, un paša indivīda zināšanām par veselīgu dzīves veidu, kuram fizisko aktivitāšu mērķis, bieži vien, ir nevis savas veselības uzlabošana, bet gan ārējā izskata maiņa, lai līdzinātos izskata ideālam, ko tiražē mediji, kā garantu sociālai un finansiālai labklājībai.

Promocijas darba autore četrus gadus pētījusi cilvēkus, kas apmeklē fitnesa nodarbības, nosakot katra individuālās vajadzības, intereses un vērtības, veicinot sociālo piederību fitnesā, izglītojot cilvēkus veselīga dzīvesveida jautājumos un veidojot vajadzību investēt savā fiziskajā kapitālā, uzlabojot veselību. Apjomīgajā pētījumā aprobēta individualizēta kopveseluma pieeja nodarbību plānošanā, organizēšanā un īstenošanā, veicinot fiziskā kapitāla izaugsmi sievietēm fitnesā, kā veselīga dzīvesveida īstenošanā, tādējādi uzlabojot sieviešu fizisko un sociālo labklājību.

LSFP

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv