80 LSPA STUDENTI VEIC BRĪVPRĀTĪGĀ DARBU SPORTA FESTIVĀLĀ BĒRNIEM AR INVALIDITĀTI Drukāt
Piektdiena, 11 novembris 2016 14:01

Logo Norway grant

IMG 62089. novembrī Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija (LBJISF), Elektrum Olimpiskajā centrā Rīgā, jau 6. gadu rīkoja sporta festivālu bērniem ar invaliditāti „Nāc un sporto sev par prieku!”, kurā piedalījās 505 dalībnieki no speciālajām skolām un nevalstiskajām organizācijām Rīgā un ārpus tās. Festivāla norisē un organizēšanā līdzdarbojās 132 brīvprātīgā darba veicēji un tiesneši no Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijas (LSPA) 3. un 4.kursa, kā arī Rīgas Juglas vidusskolas 11.klases audzēkņi.

Sporta aktivitāšu programmā tika piedāvātas 30 individuālo uzdevumu stacijas un peldēšanas sacensības. Studenti un skolēni palīdzēja pielāgot veicamo uzdevumu katram pasākuma dalībniekam.

18 uzdevumu stacijās, kas ļauj izpētīt fiziskās un kustību spējas bērniem ar dažādiem funkcionēšanas traucējumiem, LSPA studenti veica rezultātu vērtējumu saskaņā ar Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.–2014.gada perioda programmas „Pētniecība un stipendijas” projektu "Veselības un sociālie indikatori dalībai fiziskās aktivitātēs bērniem ar invaliditāti” (nr. NFI/R/2014/070). Iegūtie dati veido daļu no projekta starpdisciplinārā funkcionālo spēju novērtējuma bērniem ar invaliditāti vecumā no 7 – 12 gadiem.

Savukārt pētnieku komanda no Elektronikas un datorzinātņu institūta veica dalībnieku fizisko aktivitāšu monitorēšanu ar projekta ietvaros izveidotajām ierīcēm.

Sporta festivālu atbalstīja Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Izglītības un zinātnes ministrija.

Informāciju sagatavoja:
LBJISF prezidente,
LSPA Sporta medicīnas, fizioterapijas 
un pielāgoto fizisko aktivitāšu katedras prof. Aija Kļaviņa
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv