Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes 12 EKSTRĒMAS STUNDAS MEŽĀ, UN 2.VIETA SPORTA TŪRISMA SACENSĪBĀS “LĀČPLĒŠA KAUSS”
12 EKSTRĒMAS STUNDAS MEŽĀ, UN 2.VIETA SPORTA TŪRISMA SACENSĪBĀS “LĀČPLĒŠA KAUSS” Drukāt
Otrdiena, 25 oktobris 2016 15:03

Rallija starts

22. un 23. oktobrī LSPA sporta tūrisma komanda - Luīze Bebriša Fedotova, Ance Anete Fimbauere, Klāvs Ģērmanis un Emīls Jānis Nemše, izcīnījusi 2.vietu Latvijas Jaunatnes sporta tūrisma federācijas čempionāta 4.posmā, kas vienlaicīgi bija arī Lāčplēša dienai veltīta sporta tūrisma sacensība “Lāčplēša kauss”.

Individuālajā tehnikā, vīriešu konkurencē, godpilno 1.vietu ieguva Klāvs Ģērmanis (1.kurss), bet sieviešu konkurencē 2.vietu izcīnīja – Luīze Bebriša Fedotova (3.kurss).

Misā, Vecumnieku novadā, sacensības notika trīs disciplīnas – tūrisma rallijā, individuālā tūrisma šķēršļu joslā un komandas tūrisma šķēršļu joslā. Minētās sacensību disciplīnas LSPA sporta zinātnes studentiem bija labi zināmas, jo iekļautas 2. studiju gada tūrisma nometnē. Atšķīrās tikai distances garums un uzdevumu sarežģītība.

Sarežģītākā no disciplīnām bija tūrisma rallijs ar 18 tūrisma tehnikas uzdevumiem. Aptuvenais distances garums bija 40 km, kurus LSPA komanda veica 12 stundās, vienlaicīgi pildot uzdevumus airēšanā, šaušanā, militārajā šķēršļu joslā, kāpšanā augstumā, novadpētniecībā u.c..

Kā pastāstīja sacensību dalībnieki, komanda startēja pustrijos dienā, bet finišēja tikai pustrijos naktī. Svarīgākais šajās sacensībās bija finišēt, izejot visu distanci un neizlaižot nevienu uzdevuma kontrolpunktu. Turklāt laika apstākļi “lutināja” ar stipru vēju, lietu, aukstumu, un apledojumu gan grāvjos, gan ezeros.

Otrajā sacensību dienā, pēc pāris stundām miega, notika individuālā tūrisma tehnikas šķēršļu josla un komandas tūrisma šķēršļu josla. Distances nebija tehniski sarežģītas, bet iepriekš veiktie 40 kilometri lika par sevi manīt.

Ance Anete Fimbauere: “Sacensībās grūtākais bija pierast pie aukstā vēja un lietus. Visu laiku bija jākustas, jo apavi un drēbes bija slapjas, aukstums piezagās ļoti ātri. Emocijas bija dažādas, kā pa kalniem, un liels atbalsts bija komandas biedru motivācija finišēt.”

Emīls Jānis Nemše: “Šādas sacensības man bija jaunums, un kā pirms kaut kā jauna, bija arī satraukums. Neraugoties uz pirmsstarta satraukumu, sāpošajām kājām un iegūtu 2. vietu, šīs sacensības lika skriešus doties pretī nezināmajam, pārvarēt sevi un beigu beigās uzvarēt galveno cīņu - cīņu ar sevi!”

Luīze Bebriša Fedotova: “Patika siltā zupiņa rallija finišā un komandas optimistiskā noskaņa, neskatoties uz laika apstākļiem un pieredzes trūkumu. Prieks, ka izturējām līdz galam un no rīta vēl spējām pasmaidīt.”

Paldies par atbalstu LSPA Sporta kluba priekšsēdētājam Sergejam Saulītem un LSPA saimniecības direktorei Valdai Kursai!

Informāciju apkopoja LSPA komandas kuratore,
LSPA docētāja Inga Liepiņa
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv