Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes 20. OKTOBRĪ NOTIKS LSPA SATVERSMES SAPULCE UN JAUNĀ SENĀTA VĒLĒŠANAS
20. OKTOBRĪ NOTIKS LSPA SATVERSMES SAPULCE UN JAUNĀ SENĀTA VĒLĒŠANAS Drukāt
Svētdiena, 09 oktobris 2016 07:04

LSPA SATVERSMELatvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) augstākās lēmējinstitūcijas Satversmes sapulce notiks 20. oktobrī, pulksten 15:10, konferenču zālē (2.stāvs, 216.telpa). Sapulcē ievēlēs jaunu LSPA Senātu, Šķīrējtiesu un veiks Grozījumus Senāta nolikumā. Ievēlēto delegātu  reģistrācija un mandātu izsniegšana sāksies pulksten 14.40.

Uz trīs gadiem Satversmes sapulcē ievēlētā Senāta un Šķīrējtiesas pilnvaru termiņš tuvojas noslēgumam.

LSPA pašreizējais Senāta Sastāvs

LSPA pašreizējā akadēmiskā šķīrējtiesa.

Šogad LSPA Satversmes sapulcē balss tiesības ir 96 delegātiem, tai skaitā visiem ievēlētajiem akadēmiskā personāla locekļiem, 20 Studentu pašpārvaldes sapulcē ievēlētajiem studentiem, kā arī delegātiem no LSPA pārvaldes, studiju palīgpersonāla un saimniecības personāla. Akadēmiskā personāla pārstāvju īpatsvars Satversmes sapulcē nedrīkst būt mazāks par 60% un studējošo īpatsvars — par 20%.

Satversmes sapulcē aicināta un var piedalīties visa LSPA saime.

Iepriekšējā  LSPA Satversmes sapulce notika 2013. gada 28. novembrī, kad atkārtoti rektora amatā ievēlēja LSPA prof. Jāni ŽĪDENU.

ZINĀŠANAI:

Latvijā katrai augstskolai ir savs Saeimas vai Ministru kabineta apstiprināts ārējs normatīvais akts, ko dēvē par Satversmi. Augstskolām tas ir apliecinājums to akadēmiskajai autonomijai, kas apkopo faktisko un organizatorisko informāciju par mācību iestādi.

Valsts dibināto augstskolu Satversmes apstiprina Saeima, bet Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas, kā arī citu personu dibinātās augstskolas – Ministru kabinets.

Augstskolu Satversmēs ir jābūt norādītai faktiskai informācijai, ziņām par augstskolas pamatvirzieniem, uzdevumiem, augstskolas pārstāvības un vadības institūciju un lēmējinstitūciju tiesībām.

Augstskolas savās Satversmēs garantē personāla un studējošo akadēmisko brīvību.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
ilze.ake@lspa.lv

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

Autorizēšanās forma

Šī ir autorizēšanās forma LSPA iekštīklam. Problēmu gadījumā rakstiet uz Janis.Nicmanis@lspa.lv.Sadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Sadarbības partneri

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv