Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA PIRMO ZINĀTNIEKU NAKTI APMEKLĒ 217 INTERESENTI
LSPA PIRMO ZINĀTNIEKU NAKTI APMEKLĒ 217 INTERESENTI Drukāt
Pirmdiena, 03 oktobris 2016 10:26

CtnlzTKWgAA3KNL

Lai paplašinātu zināšanas par sporta zinātni, kas pilnveido sportistu fizisko, tehnisko, emocionālo un cita veida sagatavotību, Zinātnieku nakts pasākumus Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) apmeklējuši 217 interesenti.

Zinātnieku nakts LSPA un citās Latvijas un Eiropas zinātniskajās institūcijās norisinājās 30. septembrī.

Stāsta LSPA zinātņu prorektors, profesors Juris Grants: “LSPA Zinātnieku nakts mūsu Augstskolā notika pirmo reizi. Atsaucība bija negaidīti liela. Apmeklētāji LSPA aktivitātes vērtēja ļoti pozitīvi un ar lielu entuziasmu piedalījās piedāvātajos eksperimentos, izmēģinot sporta zinātnē pielietojamās tehnoloģijas un aparatūru, vienlaicīgi kontaktējoties ar Akadēmijas pētniekiem un studentiem-sportistiem.

Īpaši kuplā skaitā šogad mūs apmeklēja ģimenes ar bērniem un skolēni. Pamatā viesojās rīdzinieki vecumā no 15 līdz 35 gadiem. Bija arī ieradušies skolēni un pedagogi no Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas un Taurupes pamatskolas.

Jāuzsver, ka ikviena LSPA organizētā aktivitāte guva apmeklētāju atsaucību, piepildot “zinātniskās stacijas” ar aktīviem skolēniem, viņu vecākiem, skolotājiem, studentiem un citiem interesentiem. Šādi pasākumi noteikti nepieciešami arī turpmāk, jo Zinātnieku nakts ir svarīga zinātnes komunikācijas aktivitāte.“

LSPA Zinātnieku nakts rīkotāji bija sagatavojuši septiņas zinātniskās stacijās interesentiem, kurās bija pieejama aparatūra, kas nosaka sportistu funkcionālo stāvokli, fiziskās darbaspējas un emocionālo līmenī.  Plašajā aparatūras klāstā varēja apskatīt un izmēģināt velo un slēpošanas ergometru; šaušanas, lēkšanas un svarcelšanas aparatūru; mobilās sportistu pētniecības mērierīces, kā arī cilvēka emocionālā stāvokļa novērtēšanas tehnoloģijas. Tika piedāvāta iespēja iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem sporta pedagoģijā, kā arī novērtēt sporta pedagoģijas attīstību mācību stundās un skolēnu vērtēšanas kritēriju sistēmā. 

Pasākuma organizētāji izsaka pateicību IKVIENAM dalībniekam, kurš piedalījās ar savām aktivitātēm LSPA pasākuma veidošanā.

Par pozitīvo ieguldījumu un entuziasmu LSPA vadība pateicas Sporta zinātnes daļas aktīvistiem Edgaram BERNĀNAM, prof. Jurim GRANTAM, prof. Leonīdam ČUPRIKAM, Ilzei SPĪĶEI, Intai BULAI-BITENIECEI, Denisam ČERKOVSKIM, Aleksandrai ČUPRIKAI, Signei LUIKAI, Aigai DOMBROVSKAI, Kalvim CIEKURAM, Gundegai ULMEI, Ievai ZVĪGULEI, Valteram ĀBOLIŅAM, Mārai VALDMANEI, Intaram NIKONOVAM, Mārtiņam ČAMPAM, Ērikam VISOCKIM, Annai ZUŠAI, Jānim NICMANIM, Andrim SKANGALIM, Valdai KURSAI, Ilzei ĀĶEI-VĪKSNEI;
akadēmijas studentiem Raivim VIDZIM, Elīnai BEĻAVSKAI, Raivo SAULGRIEZIM, Edgaram GJAČAM, Marijai ZAŠČERINSKAI un Danielam DZENIM.

Zinātnieku nakts ir Eiropas līmeņa pasākums, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un muzejiem. Ar šo pasākumu Latvija iekļaujas to Eiropas valstu - Zinātnieku nakts organizētāju, skaitā, kas septembra nogalē organizē dažādus pasākumus vairāk nekā 250 Eiropas pilsētās, lai atraktīvā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus un ļautu ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Šogad Zinātnieku nakts aktivitātes Latvijā veltītas dažādām zinātnes nozarēm, sniedzot ieskatu daudzveidīgajā zinātnē, iepazīstinot ar mūsdienu zinātnes varoņiem – dažādu zinātnes disciplīnu pārstāvjiem, kuru aizraujošais darbs var izmainīt mūsu dzīvi.  

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv