Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA KOLEKTĪVS POZITĪVĀ GAISOTNĒ TIEKAS AR LOK PREZIDENTA AMATA KANDIDĀTU ROBERTU RAIMO
LSPA KOLEKTĪVS POZITĪVĀ GAISOTNĒ TIEKAS AR LOK PREZIDENTA AMATA KANDIDĀTU ROBERTU RAIMO Drukāt
Ceturtdiena, 22 septembris 2016 16:11

Raimo Roberts21.septembrī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta amata kandidāts Roberts Raimo, tiekoties ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) vadību un mācībspēkiem, sniedza savu redzējumu par situāciju Latvijas sportā, akcentējot galvenās problēmas nozarē un piedāvājot  savu skatījumu par nepieciešamajām izmaiņām, lai nodrošinātu Latvijas sporta konkurētspējas saglabāšanu, sistēmas sakārtošanu un attīstību ilgtermiņā.   

Tikšanās aktīvākā diskusija izvērtās jautājumos, kas  saistīti ar LSPA pētnieciskās bāzes lomas palielināšanu augstas klases sporta rezultātu izaugsmē un Latvijas zinātnisko resursu piesaistīšanā sportā.

R.Raimo piedāvāja savu, kā LOK prezidenta amata kandidāta, sadarbības modeli starp LOK un LSPA, kas veicinātu Akadēmijas sistēmisku sadarbību ar sporta veidu federācijām.

R.Raimo skatījumā būtu jāpalielina arī pētnieciskā darbība un finansējuma piesaiste  pasaules fundamentālo zinātnisko pētījumu analīzē un speciālās literatūras izplatīšanā Latvijas sporta speciālistiem visos līmeņos, kā arī jāturpina  nopietni strādāt pie jauno zinātnieku paaudzes veidošanas.

Diskusijas dalībniekiem bija vienots redzējums par nepieciešamību sasaistīt augstas klases treneru darbu ar sporta zinātni. Kā laba sadarbības forma tika minēta sadarbošanos starp sporta praktiķiem un pieredzējušiem LSPA pētniekiem, kuru gadiem ilgi krātās profesionālās zināšanas un pieredze būtu veiksmīgi izmantojama, lai nostiprinātu pasaules līmeņa sportistu fiziskās darba spējas, uzlabotu viņu rezultātus un palīdzētu gūt panākumus sacensībās.

Klātesošie LSPA mācībspēki arī atzina, ka ciešāka sadarbība ar sporta veidu federācijā jāveido pēc iespējas ātrāk, jo akadēmisko sporta zināšanu līmenim nozarē ir tendence samazināties, jo valstī tiek proponēts uzskats, ka trenēt un vadīt sporta procesus var bez speciālās sporta izglītības.

Vērtējot Latvijas komandas startu RIO olimpiskajās spēlēs, tikšanās dalībnieki bija vienisprātis, ka medaļu neesamības pamatā ir nevis apstākļu sakritība, bet sportistu sagatavošanas kvalitātes un sistēmiskuma trūkums.

LSPA mācībspēki, pēc tikšanās ar R.Raimo, novēlēja viņam labu startu LOK prezidenta vēlēšanās un izteica atzinību par drosmi, kas nevienam citam nav bijusi.

Jau ziņots, ka Olimpiskās komitejas prezidenta amata vēlēšanām, kas 30.septembrī notiks  LOK Ģenerālās asamblejas pārskata – vēlēšanu sesijas laikā, ir izvirzīti divi kandidāti - līdzšinējais LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un olimpietis, Carnikavas sporta centra vadītājs Roberts Raimo.

Roberts Raimo ir olimpisko spēļu dalībnieks distanču slēpošanā, bijis Latvijas distanču slēpošanas izlases galvenais treneris, Latvijas Slēpošanas savienības valdes loceklis, desmit gadus strādājis Rīgas domes sporta vadībā, mācījies un strādājis LSPA, kur pēdējos gadus aktīvi piedalās studentu zinātnisko darbu vērtēšanas komisijas darbā, beidzis arī Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti. 

Šobrīd Roberts Raimo ir Carnikavas novada domes deputāts, sekmīgi vada Carnikavas novada pašvaldības iestādi “Carnikavas sporta centrs”.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv