Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes KRĀŠŅI NOSVINĒTA LSPA 95 GADU JUBILEJA
KRĀŠŅI NOSVINĒTA LSPA 95 GADU JUBILEJA Drukāt
Piektdiena, 09 septembris 2016 15:31

160906 lspa jubileja 2146.septembrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) savu 95. gadadienu atzīmēja ar krāšņu dzimšanas dienas svinību pasākumu Dailes teātrī. Pasākuma oficiālajā daļā augstskolu sveica, kā arī atzinību augstskolas pašreizējiem mācībspēkiem un darbiniekiem izteica izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ar valsts sekretāri Līgu Lejiņu un Sporta departamenta direktoru Edgaru Severu, aizsardzības ministrs un Akadēmijas absolvents Raimonds Bergmanis, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra.

LSPA sveikt bija ieraudušies arī Rektoru padomes priekšsēdētājs, Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis, Latvijas Izglītības fonda vadītājs Ilgvars Forands un citi Latvijas un ārvalstu augstskolu viesi, kā arī pārstāvji no vadošajām Latvijas sporta organizācijām, absolventi un sadarbības partneri.

Svinīgais pasākums aizsākās ar LSPA rektora Jāņa Žīdena priekšlasījumu par augstskolas vēsturi, izaugsmi, un pārmaiņām, kas gadu gaitā notikušas augstskolā, īpašu uzmanību veltot akadēmijā izglītību ieguvušajām sporta personībām.

Svinības turpinājās ar prominento viesu uzrunām un apbalvojumu pasniegšanu mācībspēkiem.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis īpaši uzsvēra, ka LSPA ir godam kalpojusi mūsu valstij: “Iedomājieties – cik treneru, cik sporta dzīves atslēgas cilvēku šī augstskola ir sagatavojusi. Ja jums ir tik izcila profesūra, tad esmu pārliecināts, ka jums būs tik pat izcili studenti. Sporta izglītības atslēga ir jūsu rokās. Mēs protam novērtēt šīs augstskolas sasniegto akadēmiskajā un zinātnes vidē, kur pētniecības un studiju vienotība ir viens no svarīgākajiem izaicinājumiem.”

Savukārt aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis LSPA novēlēja veiksmi: “Novēlu veiksmi, lai manis absolvētajā augstskolā arī turpmāk ir kvalitatīvi pasniedzēji un studenti, kas nākotnē palīdzēs celt mūsu valsti.”

Par svinīgu noskaņojumu jubilejas reizē rūpējās pasākuma vadītāji Uģis Joksts un Līga Freimane, jauniešu koris “Maska” mākslinieciskā vadītāja Jāņa Ozola vadībā, “Trīs tenori” – Miervaldis Jenčs, Nauris Puntulis, Guntars Runģis, un komponists Juris Kulakovs.

LSPA dzimšanas dienā tika godināti un dāvanas saņēma augstskola ilggadējie darbinieki, īpašu svētku sveicienu izpelnījās augstskolas 1951. gada absolvente Skaidrīte Kūlaine, kura svētku noskaņu Dailes teātrī bija ieradusies baudīt klātienē.

Klātesošajiem bija iespēja ne tikai vērot lieliskus priekšnesumus, bet absolventu salidojumā sadziedāties un izdejoties pašiem, par ko gādāja grupa “Dzelzs vilks”, spēlējot populārāko estrādes mūziku, skatīt akadēmijas 95. gadadienai veltītu foto izstādi un nobaudīt īpašo LSPA dzimšanas dienas kūku.

Uz LSPA 95 gadu jubilejas svinībām bija ieradušies vairāk nekā 600 augstskolas darbinieki, mācībspēki, absolventi, valsts amatpersonas, partneri un draugi, kuru darbs veicinājis Augstskolas tālāku attīstību un izaugsmi..

Jubilejas svinības, otrdien - 6. septembrī, sakrita ar augstskolas dibināšanas datumu – 1921. gada 6. septembri.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Foto: Gints Ivuškāns

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv