Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes 5. SEPTEMBRIS - LSPA 95.GADADIENAI VELTĪTA ZINĀTNISKI PRAKTISKĀ KONFERENCE
5. SEPTEMBRIS - LSPA 95.GADADIENAI VELTĪTA ZINĀTNISKI PRAKTISKĀ KONFERENCE Drukāt
Sestdiena, 03 septembris 2016 13:53

LSPA KONFERENCE 95Atzīmējot Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) 95.gadadienu, pirmdien – 5.septembrī, no pulksten 9:30 līdz 16:20, LSPA telpās, notiks Akadēmijas rīkota zinātniski praktiskā konference „Zinātne praksē”, kuras laikā notiks jaunās Fizisko darbaspēju pētniecības laboratorijas atklāšana un grāmatas „Sporta pedagoģija vakar, šodien, rīt” prezentācija.

Atklājot konferenci, dalībniekus uzrunās LSPA rektors Jānis Žīdens un zinātņu prorektors Juris Grants.

Konferences pirmajā daļā dalībnieki piedalīsies divās meistarklasēs, kurās uzstāsies ārvalstu speciālisti. Praktisko meistarklasi jogā vadīs LSPA doktorante Sunitha Ravi no Indijas, savukārt profesors Rolfs Karlsons no Zviedrijas Sporta un veselības zinātnes augstskolas meistarklasē stāstīs par savu empīrisko pieredzi darbā ar talantiem sportā.

Konferences laikā pirmizrādi piedzīvos režisora Aloiza Brenča 1968. gadā veidotais kinožurnāls “Sporta apskats” par izcilās latviešu vieglatlētes Renātes Lāces (1943 - 1967) pēkšņo slimību un nāvi. Padomju gados minēto kinožurnāla aizliedza un pakļāva iznīcināšanai, jo pastāvēja viedoklis, ka R.Lāces traģiski pēkšņā nāve iestājās dopinga lietošanas dēļ.

Konferences otrajā daļā notiks divas LSPA zinātniskā darba prezentācijas.

No pulksten 13:10 līdz 14:10 LSPA speciālisti sporta jomas profesionāļiem, studentiem un citiem interesentiem prezentēs Akadēmijā pieejamo zinātniski pētniecisko aparatūru un dažādas sporta pētnieciskās metodikas, jo īpaši jaunizveidoto Fizisko darbaspēju pētniecības laboratoriju, kuru vada jaunais LSPA biomehānikas specialists, LSPA doktorants Edgars Bernāns.

No pulksten 14:15 līdz 15:00 paredzēta kolektīvās zinātniskās monogrāfijas „Sporta pedagoģija vakar, šodien, rīt” prezentācija. Tas ir pirmais izdevums Latvijā, kurā LSPA docētājiem izdevies apkopot tik plašu un daudzveidīgu informācija par sporta pedagoģiju un sporta lomu katra cilvēka dzīvē.

Noslēdzošajā – trešajā, konferences daļā notiks apaļā galda diskusijas sporta skolotājiem, sporta treneriem un sporta zinātnes speciālistiem par aktualitātēm sportā.

Izvērsta konferences programma: LSPA 95 GADU JUBILEJAS ZINĀTNISKI PRAKTISKĀ KONFERENCE

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv