Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes OLIMPIĀDES SPĒLĒS RIO PIEDALĀS 28 LSPA STUDENTI UN ABSOLVENTI
OLIMPIĀDES SPĒLĒS RIO PIEDALĀS 28 LSPA STUDENTI UN ABSOLVENTI Drukāt
Otrdiena, 05 jūlijs 2016 14:14

rio-2016-logoSākoties XXXI Olimpiādes spēlēm Riodežaneiro, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektors, profesors Jānis Žīdens LSPA darbinieku un studentu vārdā novēl Latvijas olimpiskajai komandai ar augstvērtīgiem rezultātiem iepriecināt Latvijas līdzjutējus, kā arī vēl veiksmi, labu veselību un stipru garu cīņā par olimpiskajām virsotnēm, jo īpaši tiem 28 LSPA studentiem un absolventiem, kuri devušies uz Olimpisko spēļu norises vietu Latvijas Olimpiskās komandas sastāvā.

Olimpiskajās spēlēs startē 5 Latvijas olimpieši, kuri šobrīd studē vai ir absolvējuši LSPA, kā arī 23 Olimpiskās komandas vadības, treneru, medicīniskā un tehniskā personāla pārstāvji, kuri Sporta pedagoģijas akadēmiju absolvējuši vai tajā studē.

LSPA rektors Jānis Žīdens: "Esam gandarīti, ka Latvijā vienīgās sporta jomā specializētās augstskolas absolventi un studenti tik lielā skaitā devušies uz Rio, lai pārstāvētu mūsu valsti vasaras sporta veidu svarīgākajā četrgades notikumā. Īpašs prieks ne tikai par sportistiem, bet arī par treneriem, sporta medicīnas profesionāļiem un sporta dzīves vadītājiem, kuri, absolvējot mūsu Augstskolu, spējuši pilnveidoties un tālākizglītoties, lai kļūtu par Olimpiska līmeņa profesionāļiem sportā un ieņemtu stabilu vietu pasaules sporta praktiķu vidū.”

“Šobrīd varam vērtēt, cik paaudzes Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā ir guvušas zināšanas un augušas savā profesionālajā meistarībā. Tas ir arī labs apliecinājums Akadēmijas personāla  spējām sagatavot augsti kvalificētus un labi izglītotus sporta speciālistus vairākās paaudzēs. Īpašs prieks par mūsu absolventu un studentu panākumiem ir arī tāpēc, ka 2016. gads ir LSPA jubilejas gads – Akadēmija šogad atzīmē savu 95. gadadienu," informē LSPA rektors.

LSPA par savu augstskolu izvēlējušies un sporta zinātni klātienē apgūst riteņbraucējs Toms Skujiņš un pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs, kurš šogad veiksmīgi iestājies Akadēmijā. Savukārt LSPA absolvējuši  vieglatlēti – maratona skrējēji, Valērijs Žolnerovičs un Jeļena Čelnova-Prokopčuka, kā arī komandas rezerviste Anita Kažemāka un kārtslēcējs Mareks Ārents. Olimpiskās komandas sastāvā iekļautā arī pagājušā gada LSPA absolvente, šķēpmetēja Līna Mūze, kura pēc Eiropas čempionātā gūtā savainojuma Olimpiādes spēlēs nestartēs, bet Rio atradīsies kā viņas drauga un treniņu partnera Zigismunda Sirmā trenere.

Akadēmiju absolvējuši arī trīs Latvijas Olimpiskās delegācijas vadības pārstāvji – delegācijas vadītājs, Olimpiskais vicečempions airēšanā Žoržs Tikmers, vadītāja vietnieks Andris Lupiks un preses sekretāre Marita Vilciņa.

Kopā ar Olimpiešiem uz spēlēm devušies viņu treneri un palīgi – LSPA absolventi: džudo treneris Oļegs Baskins un sparinga partneris Viktors Reško; vieglatlētikas treneri Aleksandrs Prokopčuks, Gints Palameiks, Andis Austrups un Igors Izotovs, arī Rolands Admidiņš (LSPA students, topošais fizioterapeits); svarcelšanas treneri Eduards Andruškevičs un Viktors Ščerbatihs; peldēšanas treneris Germans Jakubovskis; volejbola treneris Andris Šmēdiņš; divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga treneris BMX Ivo Lakučs; riteņbraukšanas – šoseja, treneris Vitālijs Smirnovs; tenisa trenere un Jeļenas Ostapenko mamma Jeļena Jakovļeva; smaiļošanas treneris Genādijs Zujevs, kā arī Latvijas Cīņas federācijas prezidents Dzintars Urbančiks.

LSPA absolvējuši arī Olimpiskās izlases fizioterapeiti Edvīns Lešenkovs un Māris Eikens.

Olimpiādes spēles Riodežaneiro ilgs no 5. līdz 21.augustam. Riodežaneiro kopumā tiks sadalīti 306 medaļu komplekti 31 sporta veidā, bet sacensībās piedalīsies vairāk nekā desmit tūkstoši sportisti no 207 valstīm.

Riodežaneiro olimpisko spēļu Latvijas delegācijā iekļauti 34 sportisti, kuri startē 13 sporta veidos, tomēr uz starta varēs iziet 33 sportisti, jo šķēpmetēja Līna Mūze guvusi savainojumu.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv