Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes ALEKSANDRS SAMOILOVS NEDĒĻU PIRMS STARTA OLIMPIĀDES SPĒLĒS IESTĀJIES LSPA
ALEKSANDRS SAMOILOVS NEDĒĻU PIRMS STARTA OLIMPIĀDES SPĒLĒS IESTĀJIES LSPA Drukāt
Piektdiena, 29 jūlijs 2016 12:44

Samilovs LSPA 2016Nedēļu pirms starta Olimpiādes spēlēs,Latvijas Olimpiskās komandas “Rio 2016” dalībnieks pludmales volejbolā Aleksandrs Samoilovs kļuvis par studentu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), kur turpmākos četrus gadus apgūs LSPA bakalaura programmu “Sporta zinātne”, lai iegūtu kvalifikāciju kā sporta veida vecākais treneris volejbolā un vadītājs sporta jomā.

“Esmu nolēmis iegūt jaunas zināšanas sportā. Šobrīd man jau ir Banku augstskolā iegūts bakalaura un maģistra grāds finansēs, kā arī Biznesa vadības koledžā apgūta pirmā līmeņa augstākās izglītības programma jurisprudencē. Tomēr uzskatu, ka izglītības un zināšanu nekad nevar būt par daudz,” savu iestāšanos LSPA komentēja Aleksandrs Samoilovs.

Šonedēļ Samoilovs kopā ar213 LSPA reflektantiem kārtoja iestājpārbaudījumu fiziskajā sagatavotībā. Visiem LSPA reflektantiem, tai skaitā Samoilovam, divu dienu laikā bija nepieciešams izpildīt septiņus fiziskās sagatavotības kontroles testus, atbilstoši LSPA izstrādātajiem vērtēšanas kritērijiem. Gan puišiem, gan meitenēm bija jāveic lokanības pārbaude, tāllēkšana no vietas, 20 metru skrējiens un atspoles skrējiens, kā arī jāizpilda vēdera preses vingrinājums. Paralēli jau minētajiem fiziskās pārbaudes testiem, meitenēm bija jānoskrien 2 kilometru kross un jāveic roku saliekšana – iztaisnošana balstā guļus, savukārt puišiem jāskrien 3 kilometru kross un jāveic spēka izturības pārbaude, pievelkoties pie stieņa.

„LSPA īpaši atbalsta augstas klases sportistus, kuri Sporta akadēmijā var studēt pēc individuāla studiju plāna, kas paredz iespēju studiju programmu apgūt ilgākā laika posmā nekā to nosaka studiju nolikums,” norāda Akadēmijas rektors, profesors Jānis Žīdens. „Darām visu, lai pēc aktīvo sporta gaitu beigām, mūsu sporta meistari ar savu pieredzi paliek nozarē un savas zināšanas tālāk nodod jaunajiem talantiem. Šobrīd Akadēmijā studē arī izcilais pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš, gaidāmo Olimpisko spēļu dalībnieks, Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš un citi augstas klases sportisti,” informē rektors.

Šovasar jauno studētgribētāju dokumentu pieņemšana LSPA turpināsies. Bakalaura programmās, maģistrantūrā un doktorantūrā notiks studentu papildus uzņemšana 30.augustā; neklātienes studijām bakalaura programmās „Sporta zinātne” un „Fizioterapija” dokumentus pieņems no 22. līdz 26.augustam, bet pirmā līmeņa programmā “Izglītības un sporta darba specialists” no 29.augusta līdz 1.septembrim.

Detalizēta informācija par uzņemšanu jaunajam studiju gadam atrodama mājaslapā: http://uznemsana.lspa.lv/ 

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe–Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv