PROF. KĻAVIŅA EIROPAS SPORTA ZINĀTNES KOLEDŽU KONGRESĀ VĪNĒ PREZENTĒ LSPA KOORDINĒTO PROJEKTU BĒRNIEM AR INVALIDITĀTI Drukāt
Piektdiena, 15 jūlijs 2016 11:16

Logo Norway grant

Klavina Vine 2016No 6. -9. jūlijam, Vīnē (Austrija), norisinājās 21. Eiropas sporta zinātnes koledžu kongress, kurā LSPA profesore Aija Kļaviņa uzstājās ar 20 minūšu ziņojumu par LSPA koordinētā, starptautiskā projekta "Veselības un sociālie indikatori dalībai fiziskās aktivitātēs bērniem ar invaliditāti” norises gaitu un iegūtajiem rezultātiem. Klausītājiem bija īpaša interese par starpdisciplināro pētniecības pieeju projektā un iegūto plašo rezultātu spektru bērniem ar invaliditāti.

Minētais kongress ir viens no prestižākajiem sporta zinātnes pasākumiem Eiropā, kas ik gadu pulcē vairāk nekā 2000 pasaules sporta zinātniekus.

Kongresa laikā A.Kļaviņa tikās ar Norvēģijas sporta zinātnes augstskolas (NSSS) sporta izglītības departamenta vadītāju un pārrunāja pētniecības un stipendiju (nr. EEZ/NFI/S/2015/021) projekta gaitu.

Nākamā vizīte uz NSSS plānota, stipendiju projekta ietvaros, no septembra sākumā, kad LSPA profesore un vadošā pētniece Aija Kļaviņa un zinātniskā asistente Karīna Rodionova vadīs nodarbības NSSS, kā arī piedalīsies Norvēģijas nacionālajā konferencē par pielāgotajām fiziskajām aktivitātēm, sporta rehabilitācijas centrā Beitostolenē (Norvēģija), kur arī tiksies ar centra vadību.

Jau ziņots, ka 2015.gada februārī Valsts izglītības attīstības aģentūra, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.–2014.gada perioda programmas “Pētniecība un Stipendijas” aktivitātē „Stipendijas” atbalstījusi 11 projektu īstenošanu, tai skaitā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas īstenoto projektu “Veselības un sociālie indikatori bērnu ar invaliditāti dalībai fiziskās aktivitātēs” (NFI/R/2014/070), kurā kā partneri līdzdarbojas Norvēģijas Sporta zinātnes skola, Latvijas Elektronikas un datorzinātņu institūts (EDI), kā arī Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (RPIVA).

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209,     Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv