Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA MAĢISTRANTŪRU ABSOLVĒS PIRMIE PIELĀGOTO FIZISKO AKTIVITĀŠU SPECIĀLISTI REHABILITĀCIJĀ
LSPA MAĢISTRANTŪRU ABSOLVĒS PIRMIE PIELĀGOTO FIZISKO AKTIVITĀŠU SPECIĀLISTI REHABILITĀCIJĀ Drukāt
Pirmdiena, 13 jūnijs 2016 10:02

IMG 5899

10.jūnijā maģistra darbus aizstāvēja pirmie trīs LSPA maģistratūras programmas veselības aprūpē “Pielāgoto fizisko aktivitāšu speciālists rehabilitācijā” studenti.

Anastasijas Alifanovas pētījums “Funkcionālie indikatori bērnu ar autiska spektra traucējumiem dalībai fiziskās aktivitātēs” un Mārtiņa Čampas pētījums “Funkcionālie indikatori bērnu ar cerebrālo paralīzi dalībai fiziskās aktivitātēs” bija daļa no Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.–2014. gada perioda programma „Pētniecība un stipendijas” projekta "Veselības un sociālie indikatori dalībai fiziskās aktivitātēs bērniem ar invaliditāti” (nr.NFI/R/2014/070).

Turklāt A.Alifanova un M.Čampa no 15. līdz 17.jūnijam Čehijā (Olomoukā) piedalīsies starptautiskajā Eiropas konferencē par pielāgotajām fiziskajām aktivitātēm, kur prezentēs savu pētījumu rezultātus un piedalīsies brīvprātīgo darbā pie konferences organizēšanas.

Savukārt Andris Šnēvelis pētīja pielāgoto fizisko aktivitāšu treniņu programmu ietekmi uz cilvēku ar 2.tipa cukura diabētu fizioloģiskiem un bioķīmiskiem rādītājiem.

IMG 5901

 IMG 5905

 

 

 

 

 

Minēto maģistra darbu vadītāja ir LSPA profesore Aija Kļaviņa.

Vērtēšanas komisijā piedalījās pārstāvji no izglītības, sociālās un veselības aprūpes sistēmas -  Rīgas 5.speciālās internātpamatskolas attīstības centra direktore Iluta Vilnīte, Valsts sociālās aprūpes centrs “Rīga” filiāles “Jugla” vadītāja Dace Medne un Latvijas sporta medicīnas asociācijas prezidente Ilga Sarmīte Priedīte.  

Visi darbi saņēma augstu vērtējumu un studenti rekomendēti studijām doktorantūrā.

Jau ziņots, ka sākot ar 2014.gadu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) pirmo reizi Latvijā un Baltijā uzsāka pielāgoto fizisko aktivitāšu speciālista rehabilitācijā  sagatavošanu profesionāli akadēmiskā līmenī.

Studiju programmā tiek apgūtas zināšanas un praktiskā pieredze par fizisko aktivitāšu programmu plānošanu un ieviešanu rehabilitācijas klientu funkcionēšanas spēju sekmēšanai un dzīves kvalitātes uzlabošanai ilgtermiņā. Maģistra studiju programmu „Pielāgoto fizisko aktivitāšu speciālists rehabilitācijā” īstenos Latvijas mācībspēki un starptautiski atzīti Eiropas Universitāšu profesori ar ilglaicīgu pieredzi pielāgoto fizisko aktivitāšu jomā.

UZZIŅAI: pielāgotās fiziskās aktivitātes  ir   viena   no   pakalpojumu   sniegšanas   un   akadēmisko pētījumu   jomām, kura veicina visa vecuma cilvēkiem, ar funkcionēšanas ierobežojumiem, dzīves kvalitātes uzlabošanu ar fiziskām aktivitātēm, kas speciāli pielāgotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Pielāgoto fizisko aktivitāšu speciālists rehabilitācijā var strādāt veselības aprūpes iestādēs – klīnikās, rehabilitācijas centros, privātpraksē un sporta organizācijās cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.


Informāciju sagatavoja: 
LSPA profesore Aija Kļaviņa sadarbībā ar

LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāju 
Ilzi Āķi-Vīksni, 29445209,
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv