Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes AR PĒTĪJUMU PAR GARO DISTANČU SKRĒJĒJU TRENIŅU PILNVEIDOŠANU, ELĪNA SVILPE UZVAR LSPA STUDENTU ZINĀTNISKAJĀ KONFERENCĒ
AR PĒTĪJUMU PAR GARO DISTANČU SKRĒJĒJU TRENIŅU PILNVEIDOŠANU, ELĪNA SVILPE UZVAR LSPA STUDENTU ZINĀTNISKAJĀ KONFERENCĒ Drukāt
Otrdiena, 07 jūnijs 2016 22:52

Svilpe7.jūnijā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) 68.Studentu zinātniskajā konferencē “Sporta zinātne studenta acīm”, uzvarējusi bakalaura programmas “Sporta zinātne” 4.kursa studente Elīna SVILPE, kura prezentēja pētījumu “Garo distanču skrējēju treniņu procesa pilnveidošana, izmantojot izturības testu rezultātus”. Elīnas darba vadītājs ir LSPA Fizisko darbaspēju pētniecības laboratorijas vadītājs Edgars BERNĀNS.

Otro vietu izcīnīja Ronalds AUNIŅŠ ar pētījumu “Augšdelma muskuļu asimetrijas korekcija fitnesā, pielietojot lokālo muskuļu elektrostimulāciju”, darba vadītājs profesors Leonīds Čupriks.

Trešajā vietā - Eva ROZENTĀLE ar pētījumu “Garo distanču skrējēju pulsafrekvences rādītāju dinamika augstas intensitātes intervālu treniņā”, darba vadītājs E. Bernāns.

Kā pastāstīja konferences organizētāji, konferencē piedalījās 8 LSPA 4.kursa studenti, kā arī ERASMUS+ apmaiņas programmas studente no Ukrainas Fiziskās audzināšanas un sporta universitātes. Studentu prezentēto pētniecisko darbu pamatvirzieni veltīti dažādu treniņu procesa aspektu izpētei, bet bija arī darbi par biomehāniku, pedagoģiju un fizioterapiju. Pētījumi veikti tādos sporta veidos, kā grieķu-romiešu cīņa, fitness, skriešana, distanču slēpošana, teniss un šķēpa mešana.

IMG 2221

Konferencē referātus prezentēja:

Vārds Uzvārds

Darba vadītājs

Pētījuma nosaukums

Ronalds Auniņš

Profesors Leonīds Čupriks

Augšdelma muskuļu asimetrijas korekcija fitnesā, pielietojot lokālo muskuļu elektrostimulāciju.

Mārtiņš Indriksons

Profesors Juris Grants

Dinamiskā līdzsvara dinamika mācību/treniņu procesā, Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas 12 – 14 gadus veciem biatlonistiem.

Elīna Svilpe

Pētnieks Edgras Bernārns

Garo distanču skrējēju treniņu procesa pilnveidošana, izmantojot izturības testu rezultātus.

Rahēle Indzere

Kristīne Plūme

Stresa noteikšana un ietekme uz grūtniecību, ņemot vērā biopsihosociālo modeli.

Augusts Blekte

Profesore Rasma Jansone

Mācību priekšmeta "Sports" standarti, salīdzinošā aspektā, no 1993.gada līdz mūsdienām.

Jegors Nazarovs

Docents Sergejs Saulīte

Vingrinājumu kopums plecu locītavas stabilitātes nostiprināšanai grieķu-romiešu cīņā

Anastasija Prokopenko (Ukraina)

Pētniece Anna Zuša, Natalija Gončarova (Ukraina)

Jauno tenisa spēlētāju koordinācijas spēju kontrole sākotnējās sagatavošanas posmā

Eva Rozentāle

Pētnieks Edgars Bernāns

Garo distanču skrējēju pulsafrekvences rādītāju dinamika augstas intensitātes intervālu treniņā

Anete Sorokina

Profesors Jānis Lanka

Dinamiskās atbilstības principa realizēšana šķēpmešanas treniņā, pilnveidojot speciālo fizisko sagatavotību

Konferenci organizēja LSPA doktorantūras studenti Edgars Bernāns un Valters Āboliņš, sadarbībā ar zinātnes prorektoru Juri Grantu. Žūrijas komisijā strādāja LSPA profesori Alvis Paeglītis un Leonīds Čupriks, doktorantūras un maģistratūras vadītāja Tatjana Ņikiforova, docents Kalvis Ciekurs, pētnieks Edgars Bernāns, lektors Intars Nikonovs, doktorants Valters Āboliņš.

Konferences organizatori izsaka pateicību visiem dalībniekiem par dalību konferencē ar labi sagatavotajiem ziņojumiem, kā arī LSPA docētājiem par ieguldīto darbu jauno speciālistu sagatavošanā zinātniskajā darbā, bet žūrijas komisijai par jautājumiem un interesantajām diskusijām.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209,
sadarbībā ar Edgaru Bernānu un Valteru Āboliņu 


 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv