Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA SPECIĀLISTI IEPAZĪSTINA UKRAINAS FIZISKĀS AUDZINĀŠANAS UN SPORTA UNIVERSITĀTI AR LATVIJĀ PAVEIKTO SPORTA BIOMEHĀNIKĀ
LSPA SPECIĀLISTI IEPAZĪSTINA UKRAINAS FIZISKĀS AUDZINĀŠANAS UN SPORTA UNIVERSITĀTI AR LATVIJĀ PAVEIKTO SPORTA BIOMEHĀNIKĀ Drukāt
Pirmdiena, 06 jūnijs 2016 10:25

Lanka Bernans 2016 KijevaLSPA Informātikas un biomehānikas katedras vadītājs, Dr.habil.paed., profesors Jānis Lanka un pētnieks Edgars Bernāns, no 30. maija līdz 5. jūnijam apmeklēja Ukrainas Fiziskās audzināšanas un sporta universitāti Kijevā. Ukrainas kolēģi iepazinās ar jaunākajiem, Latvijā veiktajiem, pētījumiem sporta biomehānikas jomā. LSPA mācībspēki apmeklēja universitātes Kinezioloģijas laboratoriju, iepazīstoties ar iespējām kustību pētniecībā, kā arī Funkionālās diagnostikas laboratoriju, gūstot priekšstatu par universitātes tehnoloģisko nodrošinājumu, tā pielietošanas iespējas pētniecībā un augsta līmeņa sportistu funkcionālās sagatavotības rutīnas pārbaudēs.

Vizītes laikā LSPA biomehānikas speciālisti studentiem vadīja lekcijas un seminārnodarbības par sporta kinezioloģijas un biomehānikas jautājumiem.

E. Bernāns un J. Lanka izsaka pateicību par iespēju doties šajā vizītē un operatīvu darbību dokumentācijas sagatavošanā LSPA ERASMUS+ Mūžizglītības programmas koordinatoram prof. Uldim Švinkam.

Vizīte norisinājās ERASMUS+ akadēmiskā personāla mobilitātes programmas ietvaros, stiprinot sadarbību starp Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju un Ukrainas Fiziskās audzināšanas unsporta universitāti.

Sadarbība ar Ukrainas Fiziskās audzināšanas un sporta universitāti Kijevā notiek pateicoties „Erasmus+” programmas projektam (Līguma Nr. 2015-1-LV01-KA107-013377), kuru finansē Eiropas Padome. Šī projekta koordinators ir LSPA. Projekta finansējums - 91 690,00 EUR.

Noslēgtie Starpaugstskolu sadarbības līgumi paredz 2015./16. studiju gadā, pavasara semestrī, uz 5 mēnešiem mūsu akadēmijā uzņemt 8 bakalaura programmas treneru kvalifikācijas studentus. Šajā studiju gadā arī divi LSPA docētāji dosies mobilitātes programmā uz Kijevu, lai lasītu lekcijas ukraiņu un baltkrievu studentiem, kā arī divi docētāji no šīm valstīm ieradīsies mūsu augstskolā lekciju lasīšanai treneru kvalifkācijas studentiem.

Jau ziņots, ka no 2015. gada 1. jūnija Latvijas augstskolas, tostarp LSPA, «Erasmus+» var īstenot mobilitātes ne tikai Eiropas Savienības (ES) valstīs, ES kandidātvalstīs un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs, bet arī tādos pasaules reģionos kā Āzija, Ziemeļamerika, Latīņamerika, Dienvidāfrika un Rietumbalkāni.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā institūcija par Erasmus+ programmas īstenošanu Latvijā, savukārt  Valsts Izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu.

20160601 140343

 

20160601 140023

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
sadarbībā ar Edgaru Bernānu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv