Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA SADARBĪBAS MEMORANDS AR DEV SANSKRITI VIŠVAIVILIDŽAJA UNIVERSITĀTI INDIJĀ VEICINĀS ZINĀTNISKO DARBĪBU UN PAPLAŠINĀS STUDIJU IESPĒJAS
LSPA SADARBĪBAS MEMORANDS AR DEV SANSKRITI VIŠVAIVILIDŽAJA UNIVERSITĀTI INDIJĀ VEICINĀS ZINĀTNISKO DARBĪBU UN PAPLAŠINĀS STUDIJU IESPĒJAS Drukāt
Piektdiena, 03 jūnijs 2016 12:38

IMG 2151

Lai tiktu sekmēta pētnieciskā darbība, studiju satura un iespēju paplašināšana un kvalitāte augstākās izglītības iestāžu darbībā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas zinātņu prorektors, profesors Juris Grants un Indijas Dev Sanskriti Višvavilidžaja Universitātes (Dev Sanskriti Vishwavidyalaya) zinātņu prorektors Dr. Činmejs Pandija (Chinmay Pandya) 3.jūnijā parakstījuši savstarpējo sadarbības memorandu.

Sadarbības memorands paredz attīstīt starp augstskolām sadarbību zinātnes, izglītības un sporta jomās – sekmējot jauno sportistu fizisko sagatavotību ar jogas pielietojuma palīdzību. Parakstītais dokuments paredz kopīgu projektu īstenošanu, pasniedzēju, studējošo, jauno pētnieku un citu darbinieku apmaiņas iespējas, semināru, zinātniski praktisko konferenču un dažādu citu kopīgu pasākumu organizēšanu.

Parakstot līgumu, augstskolas vienojušās par 3 gadu sadarbību, jo īpaši uzsverot savstarpējās palīdzības sniegšanu zinātnieku un pasniedzēju sagatavošanā un kvalifikācijas celšanā.

LSPA zinātņu prorektors J.Grants, vērtējot jaunizveidoto sadarbību, norāda, ka: “Neraugoties uz abu augstskolu atšķirīgajām iezīmēm, gan studentu mērķauditorijas, gan prioritāšu jomā, ir izdevies atrast būtiskus kopsaucējus un jomas, kuru virzienā attīstīt sadarbību, kur ieguvumus iespējams gūt abpusējus."

Vienošanās paredz no 1.septembra LSPA studentiem, bakalaura programmā “Sporta zinātne”, piedāvāt jaunu izvēles studiju kursu “Joga un veselība”, kuru vadīs LSPA doktorante no Indijas Sunita Rhavi. Izvēles kursa beidzējiem piedāvās padziļināt savas zināšanas Indijā 40 stundu programmā, kur Indijas puse segs uzturēšanās un studiju kursa apguves izdevumus.

Dr.Činmejs Pandija pauda ieinteresētību 2017.gadā organizēt Starptautisko Vasaras skolo rekreācijas sporta veidu speciālistiem Indijā. Vasaras skolas mērķis ir sekmēt pieredzes apmaiņu un profesionālo izaugsmi Eiropas sporta speciālistiem un studentiem rekreācijas jautājumos, kā arī veicināt neformālo izglītību, izglītošanās procesā, vienlīdzīgi iesaistot gan studentus, gan pasniedzējus.

IMG 2157

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv