Uz sākumu Jaunumi Studentiem “ERASMUS+" STUDENTI AIZSTĀV LSPA TRENERU PRAKSI
“ERASMUS+" STUDENTI AIZSTĀV LSPA TRENERU PRAKSI Drukāt
Piektdiena, 27 maijs 2016 13:15

IMG 2105

27.maijā astoņi „Erasmus+” mobilitātes programmas studenti  no Baltkrievijas un Ukrainas aizstāvēja LSPA sporta treneru praksi. Minētie ārvalstu studenti no šā gada 1.februāra līdz 10.jūnijam studē LSPA, kvalifikācijā „Sporta veida vecākais treneris”, 3.kursa līmenī. Studiju procesā iekļauta arī sešu nedēļu treneru prakse Latvijas sporta skolās, kuru koordinē Treneru nodaļas vadītāja, asoc. prof. Laima Saiva.

Erasmus studenti trenera praktisko darba pieredzi apguva dažādās Rīgas sporta skolas un klubos – tenisa klubā “Enri”, vieglatlētika “Daugavas” stadionā, sporta namā “Daugava”, Rīgas Vingrošanas skolā, Rīgas Volejbola skolā, kā arī LSPA Sporta klubā.

Prakses aizstāvēšanā piedalījās arī studentu pārstāvēto augstskolu vadība - Ukrainas Valsts fiziskās izglītības un sporta universitātes prorektors Miroslavs Dutchaks, Starptautiskās daļas vadītājs Dmitrijs Nikonorovs, kā arī  Baltkrievijas Valsts fiziskās audzināšanas universitātes dekāne Irina Gusļistova. Viesi augstu novērtēja studentu, prakses laikā, iegūto zināšanu līmeni par trenera darbu un metodēm, strādājot ar bērniem un jauniešiem.

Sadarbība ar Ukrainas un Baltkrievijas vadošajām sporta izglītības iestādēm notiek pateicoties „Erasmus+” programmas projektam (Līguma Nr. 2015-1-LV01-KA107-013377), kuru finansē Eiropas Padome. Šī projekta koordinators ir Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija. Projekta finansējums - 91 690,00 EUR.

Noslēgtie Starpaugstskolu sadarbības līgumi paredz 2015./16. studiju gadā, pavasara semestrī, uz 5 mēnešiem mūsu akadēmijā uzņemt 8 bakalaura programmas treneru kvalifikācijas studentus. Šajā studiju gadā arī divi LSPA docētāji dosies mobilitātes programmā uz Kijevu, lai lasītu lekcijas ukraiņu un baltkrievu studentiem, kā arī divi docētāji no šīm valstīm ieradīsies mūsu augstskolā lekciju lasīšanai treneru kvalifikācijas studentiem.

Jau ziņots, ka no šā gada 1. jūnija Latvijas augstskolas, tostarp LSPA, «Erasmus+» var īstenot mobilitātes ne tikai Eiropas Savienības (ES) valstīs, ES kandidātvalstīs un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs, bet arī tādos pasaules reģionos kā Āzija, Ziemeļamerika, Latīņamerika, Dienvidāfrika un Rietumbalkāni.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā institūcija par Erasmus+ programmas īstenošanu Latvijā, savukārt  Valsts Izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas
sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv