Uz sākumu Jaunumi Studentiem LSPA REKREĀCIJAS SPECIALIZĀCIJAS MAĢISTRANTI IEPAZĪST VIDZEMI
LSPA REKREĀCIJAS SPECIALIZĀCIJAS MAĢISTRANTI IEPAZĪST VIDZEMI Drukāt
Otrdiena, 10 maijs 2016 13:48

IMG-20160508-WA00466. un 7.maijā, astoņi  LSPA maģistrantūras 1.kursa studenti, profesionālās kvalifikācijas “Rekreācija” ietvaros, sadarbībā ar asoc.prof. Ivaru Kravali, devās studiju velobraucienā “70 km svaiga gaisa”, maršrutā Cēsis – Kocēni – Valmiera.

Studenti braucienu sāka piektdien - 6.maijā, Cēsīs. No Cēsu vilciena stacijas brauciena dalībnieki devās uz netālo “Kalējalu”, lai sastaptu alā mītošos sikspārņus. Gaišā, irdenā smilšakmens ala atrodas Vaidavas (Strīķupes) labajā krastā Strīķu - Lenču ceļa malā, pie lielceļa tilta.

15 km attālumā no alas atradās braucēju nākamais apskates objekts – “Sietiņiezis”, kas  ir viens no augstākajiem baltā smilšakmens atsegumiem Latvijā. Tas atrodas Gaujas labajā krastā, starp Valmieru un Jāņmuižu.  Nepilna kilometra attālumā no klints, kādu no velosipēdistiem piemeklēja ķibele – pārsista riepa, bet brauciena dalībnieki ātri vien atrisināja šo problēmu.

Pēc nobrauktajiem 40 km, velobraucēji nonāca naktsmītnēs Kocēnu sporta kompleksā.

Otrajā velobrauciena dienā no Kocēniem velobrauciena dalībnieki devās uz Zilokalnu.Zilaiskalns atrodas Valmieras rajona Kocēnu pagastā, autoceļa Valmiera - Zilaiskalns - Dikļi 11. kilometrā. Pēc Zilākalna iepazīšanas velobraucēju ceļš veda uz Valmieru, kur apskatīti vairāki objekti – Olimpiešu parks, Valmiermuižas alus darītava, BMX trase, Jāņa Daliņa stadions.

Valmieras vilciena stacijā velobrauciens “70 km svaiga gaisa” noslēdzās. Dalībnieki bija gandarīti par divās dienās paveikto un patīkamajām emocijām, ko guvuši brauciena laikā.

Studenti Vidzemi iepazina arī martā, dodoties kājinieku pārgājienā, kas sākās pie Latvijas Ziemeļrietumu galējā punkta – Ainažu Ziemeļu mola. Studenti apmeklēja pirmo Latvijas Ainažu jūrskolu, aplūkoja „Randu pļavas”. Pēc vairākiem kilometriem, pārgājiena dalībnieki nakšņoja atpūtas mājā „Kapteiņa osta”, kur izzināja un arī praksē izpētīja pirts tradīcijas. Nākošajā dienā kājinieki gar jūras krastu devās uz Salacgrīvu, kur pa ceļam apskatīja „Zvejnieku parku”, ko plašāk pazīst kā slavenā rokfestivāla „Positivus” mājvietu. Turpinājumā apskatīja Salacgrīvas muzeju, Annasmuižas dzelzsbetona tiltu, kas ir senākais dzelzsbetona tilts Latvijā, un Lībiešu upuralas.

Rekreācijas studenti atzīst, ka kājinieku pārgājiens un velobrauciens ir bijis labs veids kā iepazīt Latviju un atpūtināt prātu no ikdienas stresa. Kājinieku pārgājiena un velobrauciena organizatori rosina arī citus LSPA studentus piedalīties topošo rekreācijas speciālistu rīkotajos pasākumos.

Informāciju sagatavoja:
LSPA 1.st.g. maģistrantūras studenti
Diāna Voļnaga un Jānis Bumburs

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv