LSPA STUDENTI PALĪDZ ORGANIZĒT SPORTA DIENU BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM AR AUTISMU Drukāt
Ceturtdiena, 05 maijs 2016 09:15

SH10378723.aprīlī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, projekta "Mīlestības graudi" ietvaros, notika sporta diena ģimenēm, kurās aug bērni ar autismu un autiskā spektra traucējumiem komunikācijā, sociālajā mijiedarbībā un elastīgajā domāšanā. Sporta dienā piedalījās 10 ģimenes un sporta aktivitātes vadīja 20 brīvprātīgie, tajā skaitā 7 LSPA studenti, topošie sporta speciālisti - Diāna Cimermane, Gatis Mašals, Edgars Burkevics, Lauris Karlušas, Sintija Tīruma, Laine Leite un doktorantūras studente Gunita Tālberga.

Desmit stacijās bērni un jaunieši kopā ar vecākiem veica uzdevumus, apgūstot un pilnveidojot dažādas fiziskās prasmes, piemēram, lēkšanu, mešanu, ķeršanu, velšanos, rāpšanos, rāpošanu, bumbas ripināšanu, bumbas vadīšanu ar nūju.

Sporta dienas noslēgumā brīvprātīgie atzina, ka guvuši vērtīgu pieredzi darbā ar šādiem bērniem un pauda gandarījumu par pozitīvajām emocijām, kas tika gan radītas, gan saņemtas. Lielākajai daļai brīvprātīgo šī bija pirmā pieredze, darbojoties ar bērniem, kuriem ir autiskā spektra traucējumi, tādēļ viens no izaicinājumiem bija atrast pareizo pieeju komunikācijā, jo paskaidrojumi par uzdevumu jādod ļoti precīzi un skaidri, bez liekvārdības. Nenovērtējama bija vecāku līdzdalība un sniegtais atbalsts bērniem uzdevumu paskaidrošanā un veikšanā. Vecāki priecājās par to, ka bērni bija apmierināti, un sporta diena ne tikai sniedza pozitīvas emocijas bērniem un vecākiem, pavadot laiku jaunā vidē,  bet arī deva iespēju bērniem paplašināt redzesloku, apgūstot jaunas prasmes fizisko vingrinājumu izpildē un komunikācijā ar citiem.   

Pateicamies LSPA studentiem par brīvprātīgo darbu un LSPA vingrošanas katedrai, īpaši Svetlanai Aņisimovai un Diānai Makarovai, par sadarbību šīs sporta dienas īstenošanā.

Projekts "Mīlestības graudi" aicina jauniešus dalīties mīlestībā ar bērniem un jauniešiem, kuri bieži ir atstumti no sabiedrības puses. Projektu īsteno "Jauniešu Pastorālā Māja" sadarbībā ar nodibinājumu "Caritas Latvija", aicinot pievienoties brīvprātīgos jauniešus, kuri ir gatavi ziedot savu laiku un dalīties mīlestībā. Projektu finansē Vācijas organizācija "Bonifacius Werk". Projekta ietvaros tiek palīdzēts bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām, bērniem un jauniešiem no trūcīgām ģimenēm, jauniešiem ieslodzījumā, bērniem un jauniešiem, kuri ir patvēruma meklētāju ģimenēs.

Ņemot vērā pozitīvās atsauksmes no bērnu un vecāku puses, vēlmi iesaistīties sportiskās aktivitātēs, arī septembra mēnesī iecerēts organizēt sporta dienu bērniem ar autismu un autiskā spektra traucējumiem. Brīvprātīgos, kuri vēlas iesaistīties sporta dienas organizēšanā septembrī, vai līdzdarboties citās projekta "Mīlestības graudi" aktivitātēs aicinām sazināties ar projekta koordinatori Diānu Mekšu, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai zvanot 26394426.

Informāciju sagatavoja:
LSPA doktorante Gunita Tālberga

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

SH103785

SH103729

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv