Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA DOKTORANTE KARĪNA RODIONOVA UZVAR 9.BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCES JAUNO ZINĀTNIEKU DARBU KONKURSĀ
LSPA DOKTORANTE KARĪNA RODIONOVA UZVAR 9.BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCES JAUNO ZINĀTNIEKU DARBU KONKURSĀ Drukāt
Sestdiena, 30 aprīlis 2016 07:18

Rodionova 2016Piektdien – 29.aprīlī, noslēdzoties 9.Baltijas sporta zinātnes konferencei "Aktualitātes un jaunās idejas sporta zinātnē",  ar uzvarētāju goda rakstiem un naudas balvām svinīgi sveikti trīs labākie jaunie sporta zinātnieki un augstskolu doktoranti no Baltijas valstīm, kuri piedalījās konferences jauno zinātnieku darbu  konkursā. Starp trīs uzvarētājiem viena no jaunajām pētniecēm ir Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorante Karīna RODIONOVA

LSPA doktorantes, Sporta medicīnas, fizioterapijas, masāžas un pielāgotās fiziskās izglītības katedras asistentes Karīnas RODIONOVAS pētnieciskais darbs “Soļošanas intervāla treniņa ietekme uz fizioloģiskiem, bioķīmiskiem un aptaukošanas rādītājiem cilvēkiem ar otrā tipa cukura diabētu” par labāko tika atzīts zinātniskā darba sekcijā par fizisko audzināšanu un veselību, kā arī sporta un brīvā laika aktivitāšu vadību, 11 jauno zinātnieku konkurencē.

K.Rodionova norādīja, ka galvenais viņas darba mērķis bija izpētīt, kā soļošanas intervāla treniņa metode, kurā apvienoti spēka un izturības vingrinājumi intervālu formā, nodarbinot visas muskuļu grupas un organisma funkcionālās sistēmas, ietekmē veselības rādītājus izvēlētai mērķu grupai: “Kopā ar profesori Aiju Kļaviņu un Akadēmijas vieslektoru, fizioterapeitu Andri Šnēveli pieradījām, ka šāda treniņu metode ir veiksmīgi pielietojama cilvēkiem ar otrā tipa cukura diabētu pēc individuālās intensitātes zonas noteikšanas.”

Karīna arī pastāstīja, ka no 24. līdz 27.aprīlim, Maskavā, piedalījās 6. starptautiskajā jauno zinātnieku un pētnieku konferencē “Augstskolu sports - veselība un tautas labklājība”, ko organizēja Krievijas valsts fiziskās kultūras, sporta, tūrisma un jaunatnes universitāte. Ar minēto darbu “Soļošanas intervāla treniņa ietekme uz fizioloģiskiem, bioķīmiskiem un aptaukošanas rādītājiem cilvēkiem ar otrā tipa cukura diabētu”, Karīna tika atzinīgi novērtēta, iegūstot 3.vietu jauno zinātnieku pētniecisko darbu konkursā.

“Vēlos īpaši pateikties LSPA profesorei Aijai Kļaviņai un vieslektoram Andrim Šnēvelim par milzīgo atbalstu un palīdzību, ko viņi sniedza, mana darba tapšanā,” uzsvēra K.Rodionova.

Kopumā konkursa komisija vērtēja 38 jauno sporta zinātnieku un augstskolu doktorantu pētnieciskos darbus piecās tematiskajās grupās:

-   Fiziskā audzināšana un veselība
-   Sporta un brīvā laika aktivitāšu vadība
-   Sporta bioloģija un kinezioloģija
-   Muskuļi un smadzenes no neironiem uz miozīniem
-   Zinātne sporta treniņiem

9.Baltijas sporta zinātnes konferences konkursā  piedalījās 10 LSPA jaunie sporta zinātnieki un augstskolas doktoranti, kurus vērtēja kompetenti nozaru speciālisti. Par tradīciju kļuvušajā jauno zinātnieku darbu  konkursā no LSPA startēja – Gunita Tālberga, Eleonora Šišlova, Una Gavrona, KarīnaRodionova, Aiga Dombrovska, Normunds Vārpa, Valters Āboliņš, Edgars Bernāns, Intars Nikonovs un Katrīna Volgemute.

Jau ziņots, ka no šā gada 27. līdz 29.aprīlim, 12 valstu 230 sporta zinātnes pārstāvji, tai skaitā 42 LSPA docētāji, zinātnieki un jaunie pētnieki, Lietuvas pilsētā Kauņā piedalījās 9. Baltijas valstu zinātnes konferencē "Aktualitātes un jaunās idejas sporta zinātnē", kur dalījās jaunākajās sporta zinātnes pētniecības tendencēs, pētījumos un secinājumos.

Konferencē tika prezentēti 99 referāti, tai skaitā 29 referātu izstrādē piedalījušies vairāk nekā 30 LSPA pētnieki un akadēmiskie spēki. Savukārt no 83 stenda referātiem 14 referātus izstrādājuši 25 LSPA pārstāvji. Kopā Baltijas valstu zinātnes konferencē pētījumus prezentēja 55 LSPA pārstāvji – pētnieki, docētāji, doktoranti un maģistrantūrā studējošie gan sporta, gan veselības aprūpes jomās.

9.Baltijas sporta zinātnes konferenci rīkoja Lietuvas Pedagoģiskā universitāte un Baltijas sporta zinātnes asociācija, kuras prezidents ir LSPA zinātņu prorektors, prof. Juris Grants.

10. Baltijas sporta zinātnes konference 2017.gada aprīlī jau otro reizi notiks Rīgā. To organizēs LSPA.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv