Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA VADĪBA AR IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES MINISTRU PĀRRUNĀ SPORTA ZINĀTNES ATTĪSTĪBAS IESPĒJAS
LSPA VADĪBA AR IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES MINISTRU PĀRRUNĀ SPORTA ZINĀTNES ATTĪSTĪBAS IESPĒJAS Drukāt
Piektdiena, 15 aprīlis 2016 08:56

Ceturtdien, 14. aprīlī, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektors Jānis Žīdens tikās ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, lai pārrunātu sporta zinātnes finansēšanas un attīstības iespējas, kā arī citus sporta nozarei un Akadēmijai aktuālus jautājumus.

Sadurskis LSPA

Pēc iepazīšanās ar LSPA piedāvātajiem zinātniski pētnieciskajiem darbības principiem un iespējām, Kārlis Šadurskis pozitīvi novērtēja LSPA akadēmisko darbību un tradīcijas, kā arī atbalstīja turpmāku sporta zinātnes attīstību, veidojot sporta zinātnes centru, kā platformu pētnieciskajai darbībai ar modernām un mūsdienu prasībām atbilstošām sporta zinātnes laboratorijām.

Sarunas gaitā LSPA rektors ministru arī aicināja zinātnisko grādu nomenklatūrā ietvert sporta zinātņu doktora nosaukumu sporta zinātnes nozarē, jo nozarei atbilstoša doktora zinātniskā grāda piešķiršana šajā jomā šobrīd nav paredzēta. Tā vietā zinātniskais grāds sporta speciālistiem tiek piešķirts tikai pedagoģijā.

LSPA pārstāvji sarunā ar K.Šadurski norādīja ne tikai uz līdzekļu trūkumu sporta zinātnes attīstībai, bet arī LSPA telpu renovācijai. Augstskolas rektors informēja, ka studentu interese par studijām LSPA ir stabila un aizvien palielinās.

„Lai studiju process sportā arī turpmāk varētu notikt kvalitatīvi, ļoti nopietni jādomā par telpu pārbūvi un paplašināšanu, lai nodrošinātu mūsdienīgu un uz attīstību vērstu studiju procesa pilnveidošanu," paskaidroja J.Žīdens.

Tikšanās laikā, konstruktīvā un uz izpratni balstītā gaisotnē, tika apspriesti arī citi augstākajai izglītībai un sporta jomai aktuāli jautājumi, jo īpaši sporta izglītības un zinātnes, treneru sertificēšanas un sporta infrastruktūras sakārtošanas kontekstā.

Sarunā piedalījās arī LSPA prorektori Juris Grants un Andra Fernāte, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovācijas departamenta direktore Agrita Kiopa, Sporta departamenta direktors Edgars Severs, Sporta departamenta direktora vietniece sporta izglītības un attīstības plānošanas jautājumos Anda Mičule un ministra biroja vadītājs Andis Geižāns.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv