Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes BALVU PAR MŪŽA IEGULDĪJUMU LATVIJAS VIEGLATLĒTIKĀ SAŅĒMIS LSPA PROFESORS JĀNIS LANKA. SVEICAM UN LEPOJAMIES!
BALVU PAR MŪŽA IEGULDĪJUMU LATVIJAS VIEGLATLĒTIKĀ SAŅĒMIS LSPA PROFESORS JĀNIS LANKA. SVEICAM UN LEPOJAMIES! Drukāt
Ceturtdiena, 28 janvāris 2016 16:47

Lanka Janis 04Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) balvu par mūža ieguldījumu Latvijas vieglatlētikā saņēmis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Informātikas un biomehānikas katedras vadītājs, Dr.habil.paed., profesors, Olimpietis, četrkārtējs Latvijas čempions desmitcīņā un 110 metru barjerskrējienā Jānis LANKA, kurš kā LSPA sporta biomehānikas vadošais speciālists ilgus gadus audzina arī jauno sporta speciālistu paaudzi. No sirds sveicam kolēģi ar apbalvojumu un lepojamies ar mūsu Akadēmijas izcilībām!

J.Lanka balvu saņēma LVS svinīgajā “Gada balvas vieglatlētikā 2015” pasākumā, kas 27.janvārī norisinājās Spīķeru koncertzālē, kur par 2015. gada Latvijas labākajiem vieglatlētiem atzīti daudzcīņas atlēte Laura Ikauniece-Admidiņa un šķēpa metējs Rolands Štrobinders.

 

Klātienē profesoru sveikt bija ieradies arī LSPA rektors Jānis Žīdens.

Zināšanai:
Jānis LANKA ( dzimis 1940.g. 3.augustā)

  • Olimpiādes spēļu dalībnieks (1968., Mehiko) – 14.vieta desmitcīņā   - Jāņa Lankas rezultāts - 7854 punkti, joprojām ir ceturtais visu laiku labākais desmitcīņnieku rezultāts Latvijā.
  • Četrkārtējs Latvijas čempions desmitcīņā un 110 m barjerskrējienā
  • No 1967. līdz 1995.gadam (28 gadi !!!) Latvijas rekordists desmitcīņā. Labojis Latvijas rekordu desmitcīņā – 1968.gadā – 7972 p. (7854p. pēc patreizējām punktu tabulām).
  • Divkārtējs PSRS vicečempions desmitcīņā (1968., 1971.) un bronzas medaļas ieguvējs (1967.)
  • PSRS izlases sastāvā piecas reizes spēkiem mērojies ar spēcīgajiem ASV, VDR un VFR desmitcīņniekiem.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
sadarbībā ar LVS preses dienestu


 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv