Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA PĀRSTĀVJI KAUŅĀ PIEDALĀS "NORDPLUSS" PROJEKTA „NORDIC-BALTIC PHYSICAL ACTIVITY BRIDGES” MĀCĪBU SEMINĀRĀ
LSPA PĀRSTĀVJI KAUŅĀ PIEDALĀS "NORDPLUSS" PROJEKTA „NORDIC-BALTIC PHYSICAL ACTIVITY BRIDGES” MĀCĪBU SEMINĀRĀ Drukāt
Pirmdiena, 25 janvāris 2016 23:49

Mums gaja taNo 17. līdz 20. janvārim LSPA docente Ieva Rudzinska un 3. kursa studentes Marija Zaščerinska un Milana Pivovara Kauņā piedalījās "Nordpluss" īstenotā projekta „NORDIC-BALTIC PHYSICAL ACTIVITY BRIDGES” mācību seminārā par visu vecuma grupu iedzīvotāju iesaistīšanu fiziskās aktivitātēs, savas veselības veicināšanai. Semināru organizēja Lietuvas Sporta universitāte.

Seminārā piedalījās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Norvēģijas un Islandes docētāji un divi studenti no katras valsts.

Kā pastāstīja docente Ieva Rudzinska: „Teorētiskajās nodarbībās diskutējām par fizisko aktivitāšu nepieciešamību, to popularizēšanu un veicināšanu. Kā panākt, lai būtu vēlme kustēties – skriet, slidot, iet pastaigāties vai uzspēlēt bumbu? Kopā ar mūsu docenti Intu Bulu-Bitenieci bijām sagatavojušas prezentāciju par Latvijas pašvaldību pozitīvajiem piemēriem, veicinot dažādu sabiedrības grupu fizisko aktivitāti. Mūsu prezentācija veicināja plašāku diskusiju par pašvaldību iespējām aktīva dzīves veida nodrošināšanā.”

„Savukārt praktiskās nodarbības norisinājās gan telpās, gan ārā, lai parādītu, ka vide, kurā atrodamies, var tikt izmantota plašam aktivitāšu lokam, neizmantojot speciālu inventāru vai labi aprīkota sporta zāle. Nodarbību mērķis bija parādīt, cik radoši un attapīgi mēs spējam izmantot vietu, kur atrodamies, lai izjustu kustību prieku. Mums bija iespēja vingrot kopā ar cilvēkiem vecumā virs 50 gadiem, lai izprastu, kādas kustības viņiem nepieciešamas, un kā pareizi vingrot šajā vecumā. Vecākajai dalībniecei bija 86 gadi. Spēlējām bērnu golfu, kur jaunākajiem golfa spēlētājiem nebija vairāk par 4 gadiem,” iespaidos dalījās Rudzinska.

To, ka „Nordic-Baltic Physical Activity Bridges” bija izglītojošs un interesants projekts, kas vēl vairāk iezīmēja, sporta skolotāja un trenera lomu cilvēku aktivitātēs, apstiprina arī Marijas Zaščerinskas teiktais: „Tikai tagad sāku aptvert, cik daudz mums jāiemācās un jāzina, lai būtu labi sporta skolotāji. Nodarbības vadīja profesionāļi savā jomā, no viņiem ļoti daudz varējām uzzināt, lai sākotnē šīs zināšanas pielietotu, strādājot par skolotājiem.”

„Nordic-Baltic Physical Activity Bridges” ir projekts, kura mērķis ir veicināt sadarbību starp Skandināvijas un Baltijas valstīm sporta izglītības jomā, ko koordinē Lietuvas Sporta universitāte. Katru gadu, projekta ietvaros, notiek daudzveidīgi, izglītojoši semināri, kursi, un pasākumi, kuros satiekas Baltijas un Skandināvijas valstu akadēmiskais personāls un studenti, lai kopā analizētu un radītu jaunus risinājumus sporta izglītības jomā pašvaldībās, augstskolās un skolās.

Informāciju sagatavoja:
LSPA docente Ieva Rudzinska, 3.kursa studente Marija Zaščerinska,
sadarbībā ar sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāju
Ilzi Āķi-Vīksni, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu


 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv