Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA REKTORS: STREIKS IR VĒRŠANĀS NEVIS PRET IZM, BET GAN PRET VALDĪBU
LSPA REKTORS: STREIKS IR VĒRŠANĀS NEVIS PRET IZM, BET GAN PRET VALDĪBU Drukāt
Piektdiena, 27 novembris 2015 13:25

Janis Zidens 2014Rīga, 27.nov., LETA. Izglītības un zinātnes darbinieku streiks ir vēršanās nevis pret Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), bet gan pret valdību, uzskata Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA ) rektors Jānis Žīdens.

Sarunā ar aģentūru LETA Žīdens norādīja, ka viņam kā rektoram nav iebildumu pret to, ka šī viena diena tiek veltīta streikam, tomēr LSPA streikā nepiedalās simtprocentīgā apjomā.

"Šodien nemācās bakalaura līmenis, jo mācību process ir ilgs, bet maģistri mācās, jo mācību kurss ir īsāks," skaidrojaŽīdens.

Viņš uzsvēra, ka augstskolām nevajadzētu palikt nomaļus no skolām, jo visi atrodas vienā izglītība sistēmā un "pa ilgiem laikiem Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir uzstādījusi jautājumu ne tikai par skolām, bet arī augstskolām".

"Es savu attieksmi par labu streikam gribētu nostādīt nevis pret IZM, bet gan pret valdību. Zinu, ka IZM ir pietiekoši daudz darījusi, lai finansējums augstākajai izglītībai būtu lielāks. Bet nostāja no valdības puses bija par prastu," uzskata Žīdens.

Rektors norādīja, ka valdība pieprasījusi reformas, īsti neiedziļinoties sektora problemātikā, kā arī pietiekoši neuzklausot IZM.

Runājot par to, kādas sekas varētu radīt šodienas streiks, Žīdens pauda, ka tas ļaus valdībai un IZM saprast, ka nozare ir spējīga vienoties un spert arī radikālus soļus.

"Domāju, ka šī diena parādīs valdībai un IZM to, ka nozare spēj vienoties un spēj spert arī nākamos soļus. Nākamo sarunu laikā LIZDA vairs netiks uztverta kā vienkārša parunāšanās. Ātri nekas nemainīsies, bet šī attieksme pret to, ka var gaidīt arī nopietnus sarunu partnerus - tas varētu mainīties. Sapratīs, ka organizācijas spēj nodrošināt nozares vienotību," sacīja LSPA rektors.

Jau vēstīts, ka šodien notiek izglītības darbinieku streiks. Streikā piedalās gan vispārizglītojošās skolas, gan pirmsskolas izglītības iestādes, gan sporta skolas, gan internātskolas, gan arī augstskolas un zinātnes iestādes.

  • Publicēta: 27.11.2015 12:14
  • Anastasija Tetarenko, LETA
 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv