Uz sākumu Jaunumi Studentiem STUDENTI ZIEMEĻVIDZEMĒ STIPRINA EKSKURSIJU ORGANIZĒŠANAS UN GIDA DARBĪBAS PRASMES
STUDENTI ZIEMEĻVIDZEMĒ STIPRINA EKSKURSIJU ORGANIZĒŠANAS UN GIDA DARBĪBAS PRASMES Drukāt
Ceturtdiena, 12 novembris 2015 12:36

Exkustsija ZVidzeme 2015Sestdien - 7.novembrī, 15 rekreācijas specializācijas 4.kursa studenti sadarbībā ar studiju kursa „Ekskursiju organizēšana un gida darbība” vadītāju, docenti Ingrīdu Smuko, rīkoja vienas dienas  ekskursiju ”Izgaršo Vidzemi”, lai iepazītu mazās ražotnes Ziemeļvidzemē. Ekskursijā piedalījās arī Rīgas un Cēsu pamatskolu skolēni.

Pirmais ekskursijas pieturas punkts bija Līgatnē atrodamais pastaigu un atpūtas parks „Vienkoči”, kurā izveidotas takas ar daudziem tematiskiem apskates un izziņas objektiem.

Ekskursijas saturā tikai iekļauti vairāki Latvijas mazo ražotāju uzņēmumi. Viens no tiem – Raunā dibinātais ģimenes uzņēmums SIA “Siera Ražotne”, kuru dibināja Ceriņu ģimene 2006.gadā.   Šobrīd "Siera ražotne" ir vienīgais piena pārstrādes uzņēmums Latvijā, kas pircējiem piedāvā Zaļo sieru, kura viena no galvenajām sastāvdaļām – sierāboliņš, kas tiek audzēts pašu dārzā.  

Tālāk ceļš ekskursijas dalībniekus  veda uz Trikātu, kur silti uzņēma mazā šokolādes ražotnes „R Chocolate” īpašniece. Patlaban ražotne piedāvā septiņu veidu trifeles, vairāku šķirņu šokolādes tāfelītes ar dažādiem pildījumiem, kā arī oriģinālus šokolādes cepumus ar kukurūzas pārslām, rozīnēm un zemesriekstiem.

Pēc šokolādes ražotnes apmeklējuma, ekskursanti devās uz Smilteni, kur nākamā garša kas sagaidīja viņus, bija svaigi ceptas rupjmaizes garša. Dalībnieki Firsta Līvena, maizes ceptuvē, Kalnamuižā, iemēģināja savu roku maizes cepšanā.

Ekskursijas noslēdzošā aktivitāte bija Valmiermuižas apmeklējums. Gide Valmiermuižas alus darītavā laipni stāstīja par uzņēmuma filozofiju un alus brūvēšanas un baudīšanas tradīcijām, pie kurām pieturās alus darītava.

4.kurss saka lielu paldies visiem, kuri piedalījās un brauca ekskursijā!

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Indriksons
LSPA 4. kursa topošais rekreācijas speciālists, ekskursijas dalībnieks
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv