Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA NOSLĒDZ „ERASMUS+” SADARBĪBAS LĪGUMUS AR BALTKRIEVIJAS UN UKRAINAS VADOŠAJĀM SPORTA IZGLĪTĪBAS AUGSTSKOLĀM
LSPA NOSLĒDZ „ERASMUS+” SADARBĪBAS LĪGUMUS AR BALTKRIEVIJAS UN UKRAINAS VADOŠAJĀM SPORTA IZGLĪTĪBAS AUGSTSKOLĀM Drukāt
Otrdiena, 10 novembris 2015 12:07

erasmus-LSPA, jaunās „Erasmus+” mobilitātes programmas ietvaros, īstenos sadarbību ar sporta un veselības izglītības augstskolām Baltkrievijā un Ukrainā. Šā gada oktobrī LSPA Erasmus programmu koordinators, prof. Uldis Švinks darba vizītēs apmeklēja Baltkrievijas Valsts fiziskās kultūras universitāti Minskā un Ukrainas Fiziskās audzināšanas un sporta universitāti Kijevā, kur noslēdza starpaugstskolu „Erasmus+” sadarbības līgumus 2015. -2017.gadiem, paredzot studentu un docētāju apmaiņu.

Sadarbība ar Ukrainas un Baltkrievijas vadošajām sporta izglītības iestādēm notiek pateicoties „Erasmus+” programmas projektam (Līguma Nr. 2015-1-LV01-KA107-013377), kuru finansē Eiropas Padome. Šī projekta koordinators ir Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija. Projekta finansējums - 91 690,00 EUR.

Profesors Uldis Švinks informēja, ka no 19. līdz 22.oktobrim apmeklēja Baltkrievijas Valsts fiziskās kultūras universitāti, kur noslēdza Starpaugstskolu „Erasmus+” sadarbības līgumu, kurā paredzēta bakalaura programmas studentu un docētāju apmaiņa šajā studiju gadā.

Minska

Savukārt no 26. līdz 30.oktobrim profesors viesojās Ukrainas Fiziskās audzināšanas un sporta universitātē Kijevā, kur noslēdza Starpaugstskolu sadarbības līgumu, kas paredz 2015./16. studiju gadā, pavasara semestrī, uz 5 mēnešiem mūsu akadēmijā uzņemt 4 bakalaura programmas treneru kvalifikācijas studentus. Šajā studiju gadā arī divi LSPA docētāji dosies mobilitātes programmā uz Kijevu, lai lasītu lekcijas ukraiņu studentiem, kā arī divi docētāji no Kijevas ieradīsies mūsu augstskolā lekciju lasīšanai treneru kvalifikācijas studentiem.

Sadarbības projektā ar Ukrainas augstskolu 2016./17. studiju gadā paredzēta divu maģistra studiju programmas studentu ierašanās LSPA un viena LSPA doktorantūras studenta došanās uz Ukrainas Fiziskās audzināšanas un sporta universitāti, kā arī divu docētāju mobilitātes apmaiņas braucieni.

Jau ziņots, ka no šā gada 1. jūnija Latvijas augstskolas, tostarp LSPA, «Erasmus+» var īstenot mobilitātes ne tikai Eiropas Savienības (ES) valstīs, ES kandidātvalstīs un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs, bet arī tādos pasaules reģionos kā Āzija, Ziemeļamerika, Latīņamerika, Dienvidāfrika un Rietumbalkāni.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā institūcija par Erasmus+ programmas īstenošanu Latvijā, savukārt  Valsts Izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu.

Plašāka informācija par Erasmus+ pieejama Erasmus+ mājaslapā un VIAA mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas
sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
sadarbībā ar LSPA Erasmus programmu koordinatoru,
prof. Uldi Švinku

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv