Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA REKREĀCIJAS SPECIĀLISTI MĀCĪBU EKSKURSIJAS LAIKĀ IEPAZĪSTS CĒSIS
LSPA REKREĀCIJAS SPECIĀLISTI MĀCĪBU EKSKURSIJAS LAIKĀ IEPAZĪSTS CĒSIS Drukāt
Ceturtdiena, 22 oktobris 2015 08:34

DSCF0111No 16. līdz 17.oktobrim, LSPA maģistrantūras studenti kopā ar docētājiem devās rekreācijas kvalifikācijas studiju ekskursijā ”Vidzemes pērle - Cēsis”, lai iepazītu Cēsis un tās apkaimi.

Ekskursija sākās no vecā tirgus laukuma Cēsīs. Pirmais apskates objekts bija Maija parks, kas ir viens no Cēsu simboliem, kurā dzīvo no Lisabonas atvestie melnie gulbji. Tālāk ekskursanti devās apskatīt Cēsu alus brūzi, kurā jau 1590.gadā tika darīts latviešu nacionālais dzēriens alus, šobrīd brūzis ir apskatās no ārpuses, jo A/S „Cēsu alus” atrodas jaunās un daudz lielākās telpās. Tālāk ceļš veda uz Cēsu pils parku. Riekstu kalns, kas tiek uzskatāms par Cēsu pilsētas sākumu, jo 11. -13.gs. šeit atradies vendu pilskalns. Kā nākamais apskates objekts bija Cēsu pulka Skolnieku rotas piemineklis, kas iezīmē ceļu pa kuru 1919. gadā uz fronti devās Skolnieku rota.  Tālāk ceļš veda uz Līvu laukumu - agrāko pilsētas tirgus laukum, kur atradās Cēsu vārti. Laukumā ir strūklaka, kuras vietā 13.gs. atradusies aka. Savukārt Rožu laukumā, kas arī bijis tirgus laukums, notikuši dažādi pasākumi, mūsdienās tajā tiek iedegta pilsētas egle. Turpat - Rožu laukumā, ir vēl viens ievērojams vēstures objekts, Svētā Jāņa baznīca, kuras slieksnis atrodas 100 metrus virs jūras līmeņa, un ir vienādā augstumā ar Rīgas Pēterbaznīcas gaili.

Pēc pilsētas apskates tika izstaigāta Cēsu Veselības taka, kas atrodas Pirts upītes graviņā. Takā izvietoti 9 informatīvi plakāti, kuros ir aprakstīti vingrinājumi. Pēc pastaigas un izvingrošanās ekskursanti devās uz Cēsu pili. Apmeklētāju centrā, saņēmuši lukturīšus,  ekskursanti devās apskatīt pils Rietumu torni pa kura logiem vēroja Cēsu apkārtni un zelta rudeni.

Turpinot doties pretī rudenim, ekskursanti devās uz skaisto dabas brīnumu, kas ir paslēpies koku brikšņos, tā ir Kazu grava jeb Septiņavotu Lielais ūdenskritums, kurā bija jābūt vienam no iespaidīgākajiem ūdenskritumiem Latvijā, bet lielā sausuma dēļ ūdens šļakatas nebija redzamas. Ceļu turpinot, ekskursanti devās uz Svētavotu. Svētavots ir cilvēku izveidos dabas parks, kurā ir avots, kam piemītot dziendieciskas spējas.

Ekskursijas dalībnieki izbaudīja dažādas aktivitātes svaigā gaisā, labu laiku un zelta rudeni, kā arī iepazina Cēsis no jauna skata punkta.

Uz tikšanos nākamajā gadā!

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Dovgiallo
LSPA 1. st.g. maģistratūras studente, ekskursijas dalībniece
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv