Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA SĀK ĪSTENOT NORVĒĢIJAS FINANŠU INSTRUMENTA UN LATVIJAS VALSTS LĪDZFINANSĒTO PROJEKTU “VESELĪBAS UN SOCIĀLIE INDIKATORI BĒRNU AR INVALIDITĀTI DALĪBAI FIZISKĀS AKTIVITĀTĒS”
LSPA SĀK ĪSTENOT NORVĒĢIJAS FINANŠU INSTRUMENTA UN LATVIJAS VALSTS LĪDZFINANSĒTO PROJEKTU “VESELĪBAS UN SOCIĀLIE INDIKATORI BĒRNU AR INVALIDITĀTI DALĪBAI FIZISKĀS AKTIVITĀTĒS” Drukāt
Piektdiena, 28 augusts 2015 09:59

Norway grants2015.gada februārī Valsts izglītības attīstības aģentūra Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Pētniecība un Stipendijas” aktivitātē „Stipendijas” atbalstījusi 11 projektu īstenošanu, tai skaitā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas īstenoto projektu “Veselības un sociālie indikatori bērnu ar invaliditāti dalībai fiziskās aktivitātēs”, kurā kā partneri līdzdarbojas Norvēģijas Sporta zinātnes skola, Latvijas Elektronikas un datorzinātņu institūts (EDI), kā arī Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (RPIVA).

Vadītāja un koordinatore projektam ir LSPA Sporta medicīnas, fizioterapijas, masāžas un pielāgotās fiziskās izglītības katedras profesore Aija Kļaviņa.

11. un 12. augustā prof. Aija Kļaviņa organizēja pirmo projekta darba sanāksmi Norvēģijas sporta zinātnes augstskolā. No Latvijas sanāksmē vēl piedalījās Elektronikas un datorzinātņu institūta pētnieks Leo Seļāvo.

Darba gaitā notika tikšanās ar Norvēģijas sporta zinātnes augstskolas Sporta izglītības departamenta vadītāju asoc.pof. Gunnu Engelsrundu (Gunn Engelsrud), asoc.prof. un pētnieku Øyvind Førland Standal, finanšu nodaļas pārstāvi Kaju Stene un starptautiskā ofisa pārstāvi Mette Oftebro.

Sanāksmes laikā tika pārrunātas projekta pirmās darba daļas metodes, lai noteiktu kvalitatīvos un kvantitatīvos indikatorus dalībai ar veselību saistītās fiziskās aktivitātēs bērniem ar dažādiem funkcionēšnas traucējumiem. Visi dalībnieki pozitīvi novērtēja iespēju īstenot starpdisciplināru zinātnisko sadarbību starp sporta zinātnes, veselības aprūpes un datorzinātņu speciālistiem, lai spēcinātu cilvēkresursu zinātnisko un akadēmisko potenciālu visās iesaistītajās zinātniskajās institūcijās.

Nākamā projekta darba sanāksmes plānota novembra beigās Rīgā, kad Norvēģijas sporta zinātnes augstskolas pētnieki viesosies pie Latvijas partneriem.

Jau ziņots, ka kopumā VIAA saņēma 73 projektu pieteikumus par kopējo summu 37 740 830 eiro. Projektu iesniegumu vērtēšana noslēdzās 30.janvārī, un kopējais programmā pieejamais finansējums bija 4 435 556 eiro.

LSPA un partneru īstenotā projekta “Veselības un sociālie indikatori bērnu ar invaliditāti dalībai fiziskās aktivitātēs” mērķis ir demonstrēt inovatīvu pieeju ar izglītības un veselības faktoriem saistītām fiziskām aktivitātēm bērniem ar dažādiem funkcionēšanas traucējumiem iekļaujošā vidē. Projekta gaitā tiks izveidots un ieviests starpdisciplinārs novērtēšanas modelis, pamatojoties uz Starptautiskās funkcionēšanas, nespējas un veselības klasifikāciju (PVO, 2001). Projekts veicinās starpdisciplināru sadarbību starp pētniekiem Latvijā un Norvēģijā izglītības un veselības aprūpes jomās.

Projekts tiks īstenots līdz 2017.gadam. Kopējās uz projektu attiecināmās izmaksas ir 262 176 eiro.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
sadarbībā ar projekta koordinātori,
prof. Aiju Kļaviņu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv