Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes LATVIJAS SPORTISTI UNIVERSIĀDES MEDAĻU KOPVĒRTĒJUMĀ IERINDOJAS 47.VIETĀ
LATVIJAS SPORTISTI UNIVERSIĀDES MEDAĻU KOPVĒRTĒJUMĀ IERINDOJAS 47.VIETĀ Drukāt
Ceturtdiena, 16 jūlijs 2015 11:32

Lina univers 3

Latvijas sportisti nupat Dienvidkorejā aizvadītajā 28.pasaules Universiādē izcīnījuši 47.vietu medaļu kopvērtējumā. Kā zināms, Latvijas sportisti Universiādē tika pie trim godalgām. Vispirms pie bronzas tika šķēpmetējs Zigismunds Sirmais, taču nākamā dienā komandai izdevās tikt pie vēl divām medaļām, jo sudrabu izcīnīja LSPA absolvente, šķēpmetēja Līna Mūze un augstlēcēja Madara Onužāne.

Tiekot pie diviem sudrabiem un vienas bronzas, Latvija starp visām Universiādes dalībvalstīm medaļu kopvērtējumā ierindojās 47.vietā.

Tikmēr par uzvarētāju tika kronēta mājiniece Dienvidkoreja, kas pamanījās izcīnīt 47 zelta, 32 sudraba un 29 bronzas medaļas. Otrā, ar 34 zeltiem, 39 sudrabiem un 49 bronzām bija Krievija, 3.vietā, ar 34 zeltiem, 22 sudrabiem un 16 bronzām, ierindojās Ķīna.

Savukārt no Baltijas valstīm vislabāk veicās Lietuvai, kas tika pie piecām zelta, vienas sudraba un trim bronzas godalgām, kas tai deva augsto 13.vietu medaļu kopvērtējumā. Tikmēr Igaunija ar vienu zeltu, diviem sudrabiem un vienu bronzu bija dalītā 33.pozīcijā.

Kopumā pasaules Universiādē 21 sporta veidā piedalījās vairāk nekā 10 000 sportistu. Kā jau ierasts, skaitliski lielākās delegācijas bija ASV, Japānai, Kanādai, Krievijai, Ķīnai un Vācijai.

Jau ziņots, ka no 3. līdz 14.jūlijam Dienvidkorejas pilsētā Gvangju (Gwangju), notika 28. Pasaules Studentu universiāde. Latviju šogad pārstāvēja 49 sportists no 10 augstskolām, tai skaitā astoņi LSPA studenti četros sporta veidos.

Iepriekšējā Universiādē, kas pirms diviem gadiem risinājās Krievijas pilsētā Kazaņā, Latvija tika pie trīs medaļām.

Nākamā pasaules Universiāde 2017.gadā notiks Taivānā.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 299445209
Foto no dalībnieku personīgā arhīva

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv