Uz sākumu Jaunumi Studentiem Mācību ekskursija „Zemgales daudzveidība”
Mācību ekskursija „Zemgales daudzveidība” Drukāt
Piektdiena, 05 novembris 2010 16:06

30. oktobrī 4. kursa aktīvā tūrisma menedžeru specializācijas studenti rīkoja mācību ekskursiju maršrutā Rīga – Ložmetējkalns – Apgulde – Tērvete – Rīga. Pirmā apskates vieta bija Ložmetējkalns.

img1

Ložmetējkalns Tīreļpurvā ir Valsts nozīmes vēstures piemineklis - vienīgais kultūrvēsturiskais liegums Latvijā. Ložmetējkalna, Tīreļpurva un Mangaļu māju apkārtnē ir saglabājušās Baltijas mērogam unikālas liecības par I pasaules kara fortifikācijas būvēm un šajā vietā notikušajām Ziemassvētku kaujām.

img2

img3

Uzkāpuši Ložmetējkalna skatu tornī guvām brīnišķīgus iespaidus raugoties pāri miglā tītajām egļu galotnēm. Skats bija fantastisks, to pastiprināja arī torņa šūpošanās vējā, kas torīt bija diezgan spēcīgs. Tālāk devāmies uz Mangaļu mājām, kur tikām izglītoti par dažādām kara norisēm šajā teritorijā. Sajutuši vēstures elpu, tālāk devāmies uz Apguldi.

Apguldes "Briežos" ir lielākā orhideju kolekcija Latvijā, kur arī uzzinājām daudz vērtīgu padomu orhideju kopšanā un audzēšanā. Īpašu prieku mums sagādāja iepazīšanās ar eksotiskajiem dzīvnieciņiem - iguānām, gekoniem, sarkanausainajiem bruņurupučiem, ragainajām vardēm, šņācējtarakāniem un pitonu Bonapartu. Visi izmantoja arī iespēju nofotografēties ar mājas mīluli iguānu Minku.

 

img5

img4

Šajā vietā mēs varētu uzkavēties arī ilgāk, bet laiks ir nepielūdzams, tālāk devāmies uz savdabīgu pasaku zemi, Tērvetes dabas parku.

Tērvetes dabas parks ir labākā un draudzīgākā vieta ģimenei ar bērniem un tiem, kuri pasaulē prot lūkoties ar bērna acīm, priecājoties par dabas un pasakas klātesamību.

img6

img7

Lai pastaiga būtu vēl interesantāka studenti bija sagādājuši nūjošanas nūjas, Tērvetes dabas parku izbaudījām nūjojot. Daudziem tā bija brīnišķīga iespēja izbaudīt un gūt priekšstatu par šo, tik strauji attīstošos pārvietošanās veidu, nūjošanu.

Tērvetes dabas parks mūs nebeidza pārsteigt, Raganas silā mums bija tas prieks sastapt īstu raganu ar kuru varējām paburties, iedzert raganas maģisko dziru, kā arī saņēmām uz mūžu lietojamas tabletes pret visām sirds kaitēm.

img8

 

Sāka jau satumst un mums bija jādodas uz mūsu pēdējo pieturas punktu Tērvetes alus darītavu, kur pēc garas dienas varējām nobaudīt trīs šķirņu alu un uzzināt, kā tad alus īsti tiek darināts. Tas bija patīkams nobeigums dienai.

img9

img10

Atpakaļ ceļā visi varēja izteikt savus spilgtākos iespaidus un emocijas, kuras tika gūtas visas dienas garumā. Ekskursija bija izdevusies lieliska!

Orgaizatori 4.kursa Aktīvā un brīvā laika menedžeri

Agnese Šķerberga, Māra Valdmane, Marija Ševčenko, Valdis Skurstenis

Lekt.Inga Liepiņa

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv