Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes ZINTA GALEJA IEGUVUSI PEDAGOĢIJAS DOKTORA ZINĀTNISKO GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ
ZINTA GALEJA IEGUVUSI PEDAGOĢIJAS DOKTORA ZINĀTNISKO GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ Drukāt
Otrdiena, 30 jūnijs 2015 15:58

Galeja Paeglitis30.jūnijā Sporta zinātnes promocijas padome pieņēma vienbalsīgu lēmumu piešķirt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantei, Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmēja Zintai Galejai pedagoģijas doktora zinātnisko grādu sporta zinātnē sporta teorijas un vēstures apakšnozarē par aizstāvēto promocijas darbu „Sportistu kakla un krūšu daļas segmentu funkcionālā stāvokļa izmaiņas reflektora kairinājuma ietekmē”.

Zintas Galejas darba vadītājs ir LSPA Sporta medicīnas, fizioterapijas, masāžas un pielāgotās fiziskās izglītības katedras profesors, Dr.biol. Alvis PAEGLĪTIS.

Promocijas padomes noteiktie recenzenti: Ph.D., profesors Mati PÄÄSUKE (Tartu Universitāte), Dr.paed., docents Aivars KAUPUŽS (Rēzeknes Augstskola), Dr. habil.paed., profesors Jānis LANKA (LSPA).

Ar Z.Galejas darba pilnu saturu var  iepazīties LSPA bibliotēkā un LSPA mājaslapā.

Disertācijā izstrādāti ieteikumi sporta ārstiem un sporta fizioterapeitiem sportistu kakla un krūšu daļas muskuļu funkcionalitātes uzlabošanai, balstoties uz speciālās literatūras atziņām un praktisko pētījumu rezultātiem.

Promocijas darba teorētiskajā daļā veikts esošo fundamentālo un jaunāko pētījumu apkopojums, kurā izmantoti 169 speciālās literatūras avoti par kakla un krūšu daļas neiromuskulāro regulāciju, dažādiem to traucējumiem, funkcionālo stāvokli un elpošanas ciklu raksturojošiem parametriem, kā arī neiromuskulārās regulācijas traucējumu cēloņiem un to novēršanas iespējām.

Savukārt promocijas darba eksperimentālais pētījums veikts Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, kurā piedalījās 50 LSPA studenti (30 vīrieši un 20 sievietes) vecumā no 18 līdz 25 gadiem, kuri nodarbojas ar dažādiem sporta veidiem. Šiem dalībniekiem tika novērtēti galvas un kakla daļas kustību apjomi, kakla daļas muskuļu spēka realizācija un neiromuskulārās regulācijas kvalitāte. Pētījuma turpmākajā daļā darbs turpinājās ar 20 vīriešu lielu grupu, kuriem tika konstatēti kakla muskuļu traucējumi.

Pētījuma rezultātā izstrādāti praktiski ieteikumi, kā pēc iespējas efektīvāk, ar piemērotāko terapijas veidu, muskuļiem, kas nespēj veikt savu darbu  un ir vāji, palīdzēt atjaunot savas darba spējas kakla un krūšu daļā.

Laimiga Galeja 2015

esf es lspa2

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv