Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes 30.JŪNIJĀ ZINTAS GALEJAS DISERTĀCIJAS AIZSTĀVĒŠANA PAR SPORTISTU KAKLA UN KRŪŠU DAĻAS FUNKCIJU UZLABOŠANU AR FIZIOTERAPIJAS METODĒM
30.JŪNIJĀ ZINTAS GALEJAS DISERTĀCIJAS AIZSTĀVĒŠANA PAR SPORTISTU KAKLA UN KRŪŠU DAĻAS FUNKCIJU UZLABOŠANU AR FIZIOTERAPIJAS METODĒM Drukāt
Pirmdiena, 01 jūnijs 2015 14:05

Zinta Galeja30.jūnijā, pulksten 13:00, 205.auditirijā LSPA  doktorante, Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmēja Zinta GALEJA aizstāvēs zinātņu doktora disertāciju  „Sportistu kakla un krūšu daļas segmentu funkcionālā stāvokļa izmaiņas reflektora kairinājuma ietekmē”, kurā izstrādāti ieteikumi sporta ārstiem un sporta fizioterapeitiem sportistu kakla un krūšu daļas muskuļu funkcionalitātes uzlabošanai, balstoties uz speciālās literatūras atziņām un praktisko pētījumu rezultātiem.

Promocijas darba teorētiskajā daļā ir veikts esošo fundamentālo un jaunāko pētījumu apkopojums, kurā izmantoti 169 speciālās literatūras avoti par kakla un krūšu daļas neiromuskulāro regulāciju, dažādiem to traucējumiem, funkcionālo stāvokli un elpošanas ciklu raksturojošiem parametriem, kā arī neiromuskulārās regulācijas traucējumu cēloņiem un to novēršanas iespējām.

Savukārt promocijas darba eksperimentālais pētījums notika Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, kurā piedalījās 50 LSPA studenti (30 vīrieši un 20 sievietes) vecumā no 18 līdz 25 gadiem, kuri nodarbojas ar dažādiem sporta veidiem. Šiem dalībniekiem tika novērtēti galvas un kakla daļas kustību apjomi, kakla daļas muskuļu spēka realizācija un neiromuskulārās regulācijas kvalitāte. Pētījuma turpmākajā daļā darbs turpinājās ar 20 vīriešu lielu grupu, kuriem tika konstatēti kakla muskuļu traucējumi.

Pētījuma rezultātā izstrādāti priaktiski ieteikumi, kā pēc iespējas efektīvāk, ar piemērotāko terapijas veidu, muskuļiem, kas nespēj veikt savu darbu  un ir vāji, palīdzēt atjaunot savas darba spējas kakla un krūšu daļā.

Zintas Galejas darba vadītājs ir LSPA Sporta medicīnas, fizioterapijas, masāžas un pielāgotās fiziskās izglītības katedras profesors, Dr.biol. Alvis PAEGLĪTIS.

Promocijas padomes noteiktie recenzenti: Ph.D., profesors Mati PÄÄSUKE, (Tartu Universitāte), Dr.paed., docents Aivars KAUPUŽS, (Rēzeknes Augstskola),  Dr. habil.paed., profesors Jānis LANKA (LSPA).

Ar promocijas darbu pedagoģijas doktora grāda iegūšanai sporta zinātnes nozares sporta teorijas un vēstures apakšnozarē var iepazīties LSPA bibliotēkā un LSPA mājaslapā.

esf es lspa2

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv