Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA SĀKS MOBILITĀTES PROGRAMMU AR BALTKRIEVIJU UN UKRAINU
LSPA SĀKS MOBILITĀTES PROGRAMMU AR BALTKRIEVIJU UN UKRAINU Drukāt
Trešdiena, 27 maijs 2015 18:16

17972966300 39ac520220 z 1

27. maijā divpadsmit Latvijas augstskolu un koledžu amatpersonas, tai skaitā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektors Jānis Žīdens, Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA) parakstīja līgumus par svarīgu soli augstākās izglītības internacionalizācijas īstenošanā - jaunas „Erasmus+” aktivitātes uzsākšanu. Projektus iesniedza 20 augstskolas, un, izvērtējot pieteikumu kvalitāti, VIAA apstiprināja 12 augstskolu projektus. 

LSPA jaunās mobilitātes programmas ietvaros nākošajā studiju gadā īstenos sadarbību ar sporta un veselības izglītības augstskolām Baltkrievijā un Ukrainā. Noslēgtais līgums paredz, ka LSPA nākošajā studiju gadā būs iespēja studēt studentiem no Baltkrievijas un Ukrainas, turpretim darbiniekiem un mācībspēkiem mobilitāte tiks īstenota abpusēji, kas LSPA personālam ļaus lasīt lekcijas un gūt jaunu pieredzi minēto valstu augstskolās. «Erasmus+» mobilitāte paredz gan zināšanu apmaiņu, gan dažādu kopīgu pētniecības projektu īstenošanu.

Latvijai pieejamais finansējums jaunās aktivitātes īstenošanai 2015. gadā ir 1,2 miljoni EUR.  Līgums paredz, ka no šā gada 1. jūnija Latvijas augstskolas, tostarp LSPA, «Erasmus+» varēs īstenot mobilitātes ne tikai Eiropas Savienības (ES) valstīs, ES kandidātvalstīs un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs, bet arī tādos pasaules reģionos kā Āzija, Ziemeļamerika, Latīņamerika, Dienvidāfrika un Rietumbalkāni.

VIAA apstiprināja sekojošu augstskolu projektus:

Latvijas Universitāte
Rīgas Tehniskā universitāte
Baltijas Starptautiskā akadēmija
Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledža
Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija
Rīgas Celtniecības koledža
Rēzeknes Augstskola
Liepājas Universitāte
Latvijas Mākslas akadēmija
Latvijas Lauksaimniecības universitāte
J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija
Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola.

17972966300 39ac520220 z

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā institūcija par Erasmus+ programmas īstenošanu Latvijā, savukārt  VIAA un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu.

Plašāka informācija par Erasmus+ pieejama Erasmus+ mājaslapā un VIAA mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
FOTO: LIAA arhīvs

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv