Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA DOKTORANTES UZVAR 8.BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCES JAUNO ZINĀTNIEKU DARBU KONKURSĀ
LSPA DOKTORANTES UZVAR 8.BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCES JAUNO ZINĀTNIEKU DARBU KONKURSĀ Drukāt
Piektdiena, 24 aprīlis 2015 23:07

Sasa LilitaPiektdien – 24.aprīlī, noslēdzoties 8.Baltijas sporta zinātnes konferencei  "Sporta zinātne praksei un treneru izglītībai",  ar uzvarētāju goda rakstiem un naudas balvām svinīgi sveikti pieci labākie jaunie sporta zinātnieki un augstskolu doktoranti no Baltijas valstīm, kuri piedalījās konferences jauno zinātnieku darbu  konkursā. Starp pieciem uzvarētājiem divas jaunās pētnieces ir no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) – Aleksandra ČUPRIKA un Lilita VOITKEVIČA

„Sporta nozare nestāv uz vietas, tā attīstās, rodas jaunas idejas un risinājumi, un jau tagad tiek rakstīti nākamie maģistru un doktoru zinātniskie darbi sporta izaugsmei. Jauno zinātnieku pētniecisko darbu konkurss bija lieliska iespēja astoņiem mūsu Akadēmijas jaunajiem pētniekiem un studentiem Viļņā prezentēt padarīto darbu kompetentākajiem nozaru speciālistiem.” noslēdzoties konferencei atzīmēja LSPA zinātņu prorektors, profesors Juris Grants.

Kopumā konkursa komisija vērtēja 34 jauno sporta zinātnieku un augstskolu doktorantu pētnieciskos darbus piecās tematiskajās grupās:

-   Augstu sasniegumu sportistu treniņu zinātniskā vadība
-   Izglītības un psiholoģiskie aspekti sportistu un skolotāju sagatavošanā
-   Sporta fizioloģija, bioķīmija un medicīna
-   Sporta vadība
-   Fiziskās aktivitātes, rekreācija un veselība.

LSPA doktorantes, Smagatlētikas, boksa un cīņas katedras izglītības metodiķes Aleksandras Čuprikas pētnieciskais darbs „Fiziskā kapitāla objektīvie faktori un fiziskās aktivitātes sievietēm fitnesā” par labāko tika atzīts zinātniskā darba sekcijā „Fiziskās aktivitātes, rekreācija un veselība”, 8 jauno zinātnieku konkurencē.

Savukārt LSPA doktorantes, Anatomijas, fizioloģijas, bioķīmijas un higiēnas katedras asistentes Lilitas Votkevičas  pētnieciskais darbs „Labi trenētu futbola, regbija un hokeja spēlētāju ķermeņa hidrotācija pirms un pēc treniņa” par labāko tika atzīts sekcijā „Sporta fizioloģija, bioķīmija un medicīna”, 8 jauno zinātnieku konkurencē.

Vēl 8.Baltijas sporta zinātnes konferences konkursā  no LSPA piedalījās Una Gavrona, Elīna Mellenberga, Līga Laimiņa, Gunita Tālberga, Andra Priedniece unIntars Nikonovs.

8.Baltijas valstu zinātnes konference "Sporta zinātne praksei un treneru izglītībai" notika no 22. līdz 24.aprīlim, Lietuvas galvaspilsētā Viļņā. Tajā piedalījās 240 sporta zinātnes speciālisti no  16 valstīm, tai skaitā 48 LSPA docētāji, zinātnieki un jaunie pētnieki.

Šogad konferenci rīkoja Lietuvas Sporta universitāte un Baltijas sporta zinātnes biedrība.

9.Baltijas sporta zinātnes konference notiks 2016.gadā no 27. - 29.aprīlim Kauņā, to organizēs Lietuvas Pedagoģiskā universitāte.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209


 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv