Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes 9 STUDENTI SAŅEM AUGSTĀKO NOVĒRTĒJUMU LSPA DOKTORANTU UN MAĢISTRANTU ZINĀTNISKAJĀ KONFERENCĒ
9 STUDENTI SAŅEM AUGSTĀKO NOVĒRTĒJUMU LSPA DOKTORANTU UN MAĢISTRANTU ZINĀTNISKAJĀ KONFERENCĒ Drukāt
Pirmdiena, 30 marts 2015 13:32

IMG 5162

Ceturtdien – 26.martā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notika 7.Doktorantu un maģistrantu zinātniskā konference “Zinātne sportam, veselībai un labklājībai”, kurā piedalījās 39 jaunie sporta pētnieki. Konferences piecās darba sekcijā tika prezentēti 24 mutiskie referāti un 15 stenda referāti, visvairāk dalībnieku darbojās sekcijā “Sporta teorija un praksei”.

Konferences rīcības komitejas priekšsēdētāja,LSPA doktoranteAiga Dombrovska: „Mūsu konference jaunajiem pētniekiem ir kā paaugstinātas slodzes treniņš sportistiem. To var attiecināt gan uz dalībniekiem, gan konferences organizatoriem. Referētājiem jāsagatavo tēmas prezentācija, lai godam uzstātos un atbildētu uz žūrijas un klātesošo jautājumiem. Konferences organizētājiem - doktorantūras 2.kursa studentiem, jānodrošina akadēmiski augstvērtīga un kvalitatīva konference no satura un organizatoriskā viedokļa. Studiju laikā šāds pārbaudījumu būtu jānokārto katram studentam, lai „uzlādētu baterijas”  iesāktā darba turpināšanai.”

Konferenci atklāja un plenārsēdē piedalījās pedagoģijas doktore Anna Zuša, pedagoģijas doktore, fizioterapeite Ieva Kundziņa un Tartu universitātes absolvents, zinātņu doktors, fizioterapeits  Artūrs Ivuškāns, kuri dalījās savā studiju pieredzē doktorantūrā, īpaši uzsverot ģimenes atbalsta nozīmi ceļā uz zinātniskā grāda iegūšanu, kā arī lielā vienprātībā atzina ieinteresētības nozīmi izvēlētās tēmas pētīšanā, lai iesākto ceļu noietu līdz galam, jo studijas doktorantūrā prasa milzīgu pašatdevi un spēju sevi motivēt darbam.

Tālākais konferences darbs notika 5 sekcijās:
  - Pedagoģija un psiholoģija sportā
  - Sporta teorija praksei
  - Sporta medicīna un kinezioloģija 
  - Sporta vadība
  - Sports veselībai un labklājībai

Konferences noslēgumā labāko darbu autori katrā sekcijā saņēma konferences uzvarētāju sertifikātus. Vērtēšanas komisiju pārstāvēja 15 jomas eksperti, viņu vidū 5 potenciālie darba devēji dažādās ar sportu saistītās jomās.

I vietas ieguvēji LSPA doktorantu un maģistrantu 7.zinātniskajā konferencē

Sekcija “Pedagoģija un psiholoģija sportā”

Stenda referāti

Sergejs Baltmanis

Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pielietošana sporta izglītības īstenošanā 6.klasē starptautiskās bakalaurāta programmas kontekstā

Referāti

Inese Astaševska

Formatīvās un summatīvās vērtēšanas saturs un organizēšana Kuldīgas novada vispārizglītojošās skolās, priekšmetā sports

Sekcija “Sporta teorija praksei”

Stenda referāti

Gatis Berdinskis

Fiziskās sagatavošanas treniņa procesa individualizācija 13-15 gadīgiem volejbolistiem

Referāti

Dins Bahs

Ātruma izturības spēju paaugstināšana 18-22 gadus veciem lakrosa spēlētājiem

Sekcija “Sporta medicīna un kinezioloģija”

Referāti

Karīna Rodionova

Fizisko aktivitāšu ietekmē uz fizioloģiskiem un bioķīmiskiem parametriem cilvēkiem ar 2.tipa cukura diabētu

Sekcija “Sporta vadība”

Stenda referāti

Gaļina Kuzmenkova

Sporta pakalpojumu mārketinga specifika

Referāti

Aiga Dombrovska

Augstu sasniegumu sporta klimats pludmales volejbolā Latvijā

Sekcija “Sports veselībai un labklājībai”

Stenda referāti

Jūlija Čihireva

Dzīves kvalitātes objektīvie un subjektīvie faktori sievietēm fitnesā

Referāti

Aleksandra Čuprika

Vajadzības, intereses, vērtības un fiziskā aktivitāte sievietēm fitnesā - gadījuma pētījums

Jau ziņots, ka organizējot konferenci, tās rīkotāji iedvesmojās no  Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas plānā līdz 2030.gadam, kura galvenais mērķis ir panākt valsts tautsaimniecības izrāvienu augstākai labklājības līmeņa sasniegšanai.

Konferenci organizētā LSPA doktoranti Aiga Dombrovska, Kristīne Gorbunova, Līga Laimiņa, Diāna Makarova, Gunita Tālberga un Agris Liepa.

Liels paldies konferences organizētājiem – LSPA doktorantiem, par ieguldīto darbu! Īpašs paldies konferences atbalstītājiem AS "Laima", SIA "Baltijas Papīrs" un Dacei Dombrovskai.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 

 

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv